Із такою ініціативою виступив міністр культури та туризму Василь Вовкун, виступаючи у Кіровограді в рамках Координаційної ради з підготовки відзначення 75–х роковин Голодомору 1932—1933 років. За інформацією високопосадовця, на території України залишилася велика кількість «комуністичних вождів» різного рангу у вигляді всіляких скульптурних композицій. Лідером серед областей–власників монументів, пам’ятних дошок, стел тощо є Хмельницька область. Натомість п’ять областей Західної України, за словами пана Вовкуна, на 100 відсотків звільнилися від засилля символів комуністичної епохи.
У міністерстві «УМ» повідомили, що наразі не існує будь–яких нормативних актів (наказів, вказівок), що мали б стати наслідком заяви Василя Вовкуна. Там зазначили, що «після сказаного міністром починається активна фаза обговорення доцільності й способів реалізації цих планів». Водночас, враховуючи політичні (можна сказати — ностальгійні. — Авт.) настрої деякої частини українського суспільства, потрібно делікатно підходити до впровадження в життя подібних ініціатив,припустив співрозмовник «УМ».
Заява міністра вже викликала хвилю обурення представників «лівих» політичних сил. «Це повна нісенітниця. Я вважаю заяви міністра заявами, повними абсурду. До того ж мені здається, що після таких безвідповідальних слів панові Вовкуну варто залишити посаду очільника міністерства — засидівся він там», — обурювався у коментарі «УМ» «права рука» Наталії Вітренко і один із лідерів Прогресивної соціалістичної партії Володимир Марченко. Він запропонував Вовкуну «збирати речі й повертатися до бандерівських лігвищ». Відповідати ж на запитання журналіста про можливі «прогресивні» способи захисту «ленінів» від еміграції у Чорнобильську зону пан Марченко відмовився.