На нараді 3 червня в ГУ МВС Харківської області прозвучала доволі жорстка критика на адресу місцевих правоохоронців. Корупція, бездіяльність, створення «даху» для злочинної діяльності, «комерціалізації внутрішніх органів» — найрезонансніші факти, оприлюднені комісією, що проводила перевірку правоохоронних органів у даному регіоні. Комісію було сформовано з народних депутатів (представників антикорупційного комітету) та представників центральних органів влади. Вона почала роботу після численних звернень громадян та повідомлень у ЗМІ про волаючу корупцію в лавах харківських стражів порядку.
«Доведено причетність до корупційних дій співробітників ключових підрозділів ГУ МВС у Харківській області. УБЕЗ, УБОЗ, ДПС, відділ внутрішньої безпеки та «Беркут» не реагували на заяви громадян, а то й просто «кришували» злочинні угруповання», — переконаний Юрій Луценко.
Присутнім на нараді продемонстрували оперативну зйомку, яка зафіксувала причетність співробітників МВС до сприяння проституції, наркоторгівлі, крадіжкам державного майна тощо.
«Втрати бюджету становлять, напевно, мільярди гривень. Адже подібна ситуація склалася упродовж багатьох років», — обурився міністр. За його словами, вже відкрито кримінальні справи, є звільнені (вісім працівників, зокрема начальника ОБНОН Алєшка), начальників «підозрілих» правлінь відсторонено до закінчення перевірки. Комісія працюватиме ще протягом місяця.
«Ви маєте взяти під контроль ситуацію, — звернувся Юрій Луценко до начальника харківської міліції Станіслава Крижановського. — Інакше це зробить хтось інший».
Сам очільник міліції у регіоні розглядає ситуацію дещо в іншому світлі: «Так, серед 14 тисяч співробітників справді виявлено кількох «зрадників», проте це не повинно кидати тінь на інших». І додав: «Корупція з’явилася не при мені. Подібні факти з’явилися задовго до мого призначення. Безпосередньо я звільнив 74 співробітників. Ситуація поступово виправляється».
З іншого боку, народний депутат Володимир Ар’єв від імені депутатського складу комісії виклав власний погляд на проблему: «Корупцією на Харківщині просякнуто фактично всі державні установи — і владу, і правоохоронні органи, але завдяки залученню до справи широких громадських кіл і центральної влади сподіваємося вирішити проблему».
Найближчим часом планується проведення подібних перевірок–нарад і в інших регіонах. На черзі — Запоріжжя і Волинь.