На світ накинулися страшні сили природи. Наймасштабніша — тропічний шторм «Альма» та урагани в Латинській Америці. Швидкість ураганного вітру в Нікарагуа сягала 100 км на годину. Вчора із тих районів країни, які потрапили під удар стихії, було евакуйовано кількадесят тисяч людей. До повеней, спричинених штормом і зливами, готується і столиця — Маніла. Із районів, розташованих поблизу озера Холотлан, влада Нікарагуа готується евакуювати 10 тисяч мешканців, звітує агенція «Рейтер». Сьогодні тропічний шторм переміститься у сусідні Гватемалу та Мексику.
Велика вода хлюпнула і в Європу. Особливо потерпає Італія — двоє людей загинули у Турині, їх змила хвиля зсувів, ще принаймні двоє вважаються зниклими безвісти. Дороги заблоковані потоками води. Немає автосполучення на кордоні між Італією та Францією, передає «Рейтер».
Дощі мордують і Китай. Там на півдні від повеней, спричинених кількаденними зливами, потонули 55 людей. А в провінції Сичуань нове лихо — зливи загрожують змити земляний бар’єр, який огороджує озеро в горах Танцзяшань, що утворилося після землетрусу 12 травня. Якщо таке станеться, то озеро вийде з берегів і затопить місцевість, на якій мешкають 1,3 мільйона осіб. Аби уникнути катастрофи, влада Китаю форсує роботи з осушення озера.
Тим часом північні сусіди китайців — Монголія — постраждали від суховіїв. Буря у пустелі триває від 26 травня. До вчора її жертвами стали 46 монголів. Майже всі загиблі — тваринники, які працювали в степу, коли почалися буревії, та їхні родини. Так, серед загиблих значиться 14 дітей, передає «Ассошіейтед прес». На сьогодні парламент країни — Великий Хурал — оголосив день жалоби за жертвами буревію.
А в Канаді, зокрема в провінції Манітоба, палають ліси. 1600 людей відселено з північного берега озера Вінніпег. Фахівці пояснюють: у регіон прийшла спека, тож сухі ліси спалахують, мов сірники, і вогонь швидко переміщується, оточуючи невеликі села.