Щось давненько на нашому ТБ не було чути хохм гостроязиких кавеенників. Канал «1+1», який раніше так часто радував поціновувачів кавеенівських перлів, здається, повністю відформатувався під безкінечні російські серіали. Коментуючи відсутність своїх ігор у телеефірі «плюсів», президент Міжнародної спілки КВН Олександр Масляков порівняв таку ситуацію із подружніми стосунками, мовляв, як це часто буває в житті — чоловік із жінкою розійшлися. І, як у житті, половинки, що не можуть довго бути без партнера, шукають собі нового. Так сталося, що новим став дійсно «Новий», тобто відомий український телеканал. «Попрацювавши з «1+1», ми вирішили приректи себе на черговий експеримент», — зізнався пан Масляков на офіційній презентації проекту. Ця геніальна ідея (позаяк у жодній пострадянській чи СНГівській країні подібного прецеденту немає) навідалася до Олександра Васильовича, коли президента та іже з ним засипали запитами, куди з Києва подівся КВН.
Оскільки Україна є найближчою і найріднішою для Росії, сказав Масляков, а до вищої ліги КВН у Москві входять шість українських команд, додав капітан команди ХАІ Андрій Чивурін, відтак ми удостоїлися честі протягом року спостерігати боротьбу 12 вітчизняних команд у вищій українській лізі. Правда, розпочнуть сезон, що складатиметься із семи ігор, 15 команд, три з яких буде відсіяно вже після першої гри. Таким аутсайдерам можна буде тільки поспівчувати, бо до сорому додасться ще й розчарування втрати трьох тисяч гривень, які кожна команда повинна сплатити задля участі в лізі. Ігри, що проходитимуть у Жовтневому палаці, транслюватиме «Новий канал». Він же даватиме повтор російських ігор з Москви. І якщо вам заманеться отримати гарячі жарти з перших рук, а не чекати, поки вони охолонуть до телеефіру, можете вільно придбати квитки у театральних касах Києва. ТТО «АміК» буде тільки раде, оскільки, як поскаржився Масляков, зайди до першого-ліпшого магазину — дізнаєшся, що таке комерціалізація. А це — потреба в грошах на все: оренду, світло, звук, декорації, знімальну групу.
Але повернемося до творчого процесу, що займає уми нашого обивателя більше, ніж залаштункові проблеми. Отож почесне право ведучого Олександр Васильович делегує безпосередньо кавеенникам. Кожну гру вестиме певна пара — обов'язково гравці зі стажем — наприклад, першими ластівками стали Михайло Гуліков («Запоріжжя — Кривій Ріг — транзит») та Гарік Мартиросян (капітан «Нових вірмен»). Відомо, що в наступному дуеті буде хтось із ХАІ. У журі також сидітимуть досвідчені кавеенники, а пан Масляков, як його не спокушали якоюсь із відповідальних ролей, лише сидiтиме неподалік.
Особливістю національного КВНу стане робоча мова. Андрій Чивурін повідомив, що кавеенники із задоволенням погодилися жартувати українською. «А про трансляції в Москву ви подумали?» — тут-таки охолодив запал Андрія Олександр Масляков. — А як журі?» Але вчасно спохопився: «Та заради Бога! Я і на таке згоден». Хоча нагадав, що державною мовою планети КВН, котра народилася в Москві, є російська. Мовне питання — то справа часу, головне — показувати лігу з українськими командами, наголосив голова правління ЗАТ «Новий канал» Олександр Ткаченко. Цікаво, що в Україні вже існує декілька ліг: Центральна Слобідська з центром у Харкові, Дніпровська міжнародна — зі столицею в Дніпропетровську, а донедавна була ще й Інтерліга в Донецьку. Напевно, небагато хто здогадувався, що у Клубі веселих і найкмітливіших діє неписаний етичний кодекс — ніколи не зачiпати теми, пов'язані з трагедіями. І бажано не зубоскалити, а жартувати. А так табу і цензури в КВНі немає.