«Саміт закінчився — хай живе новий саміт!» в такому дусі підсумовували дводенний форум із питань енергетичної безпеки у Києві президенти країн, які взяли в ньому участь. «Переконаний, що київський саміт увійде в нашу історію. Його ключовим моментом є те, що сьогодні ми започаткували формальний діалог зі створення безпекового транзитного простору», — сказав Президент України Віктор Ющенко на спільній прес–конференції після завершення саміту. Вперше про альтернативний російській нафтогазовій трубі Балто—Чорноморсько—Каспійський енерготранзитний простір йшлося настільки предметно і комплексно. «Коли ми говоримо про євротранзитний коридор, який забезпечить поставки каспійської нафти, йдеться не про просту прокачку енергоресурсу, а про розбудову окремої інфраструктури — будівництво заводу, створення цілого комплексу відповідних рішень, які забезпечували б відкриття на території України АЗС. І найголовніше — ми формуємо нову експортну позицію по нафтопродуктах до країн Євросоюзу», — зазначив Віктор Ющенко.
Президенти всіх країн, що взяли участь у саміті — України, Польщі, Грузії, Литви, Азербайджану, Латвії та Литви — підписали «Київську декларацію щодо принципів глобальної енергетичної безпеки». Найкраще характеризують суть цього документа другий та восьмий його пункти: «Жодна країна не має права використовувати енергетику як політичний важель» та «Диверсифікація енергопостачання, попиту, джерел енергії, розвиток географічних та секторальних ринків, маршрутів постачання і транспортні засоби є ключовими в питанні стабільного та безпечного функціонування системи постачання енергоресурсів». Спільно підписано також і низку заяв, зокрема «Спільну заяву щодо Каспійсько—Чорноморсько—Балтійського енерготранзитного простору», а також президенти Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі та України підписали «Спільну заяву щодо проекту Євро—Азіатського нафтотранспортного коридору».
По праву і ліву руку від Віктора Ющенка на прес–конференції сиділи президенти Азербайджану Ільхам Алієв та Грузії Михаїл Саакашвілі — головні партнери України у будівництві альтернативного транзитного простору. «Для нас, як для експортера, диверсифікація теж дуже важлива. І зараз ми можемо постачати нафту і газ до багатьох споживачів», — зазначив Ільхам Алієв. А його грузинський колега, Михаїл Саакашвілі, додав: «Введення Росією військ до Грузії, крок, який ставить під сумнів територіальну цілісність нашої країни, насправді є лише ширмою для спроб Росії зруйнувати альтернативний транзитний коридор і залишитися монополістом у транзиті енергоносіїв».
Наступний саміт має відбутися у листопаді цього року. Як завершив свою промову президент Польщі Лех Качинський: «Минулий саміт був успішним, цей саміт є успішним і наступний саміт теж буде успішним!»