На британському інтернетівському сайті www.evidenceincamera.co.uk зібрано п'ять з половиною мільйонів фотографій окупованої нацистами Європи, що їх зробили в роки Другої світової війни з повітря пілоти Британських Королівських ВПС та інших країн антигітлерівської коаліції. Хоча з цих фото давно знято гриф «Таємно», але вони досі були недоступними історикам та широкій публіці. Ці сповнені драматичних подробиць фото нагадують про жахи війни: зруйновані міста, концтабори, поля великих битв. Техніка аерозйомки навіть на той час була вже настільки розвиненою, що на деяких фото можна розгледіти окремих в'язнів концтабору Аушвіц (Освенцім), дим, що здіймається над трубами крематорію. Інші зафіксували тіла загиблих під час висадки в Нормандії 6 червня 1944 року американських вояків, що гойдаються на морських хвилях.
Сайт Evidenceincamera («Доказ в об'єктиві») створено на базі архіву авіарозвідки, який міністерство оборони Великої Британії зберігає, починаючи з 1962 року, в Кільському університеті (це в центральній Англії), у кількох тисячах металевих боксів. Керує цією гігантською працею співробітник Кільського університету Аллан Вільямс.
Відреставрувати фото, перевести у цифровий вигляд та ввести в інтернет було надзвичайно важким завданням, яке наразі не закінчено. Триває додатковий відбір фотодокументації стосовно пізніших воєн, яка потім також буде доступною в інтернеті. У «Національному архіві» Великої Британії впродовж років назбиралося більше 40 мільйонів таких фото. Також на цьому сайті мають з'явитися приблизно два з половиною мільйона фотографій, що їх розвідка німецьких ВПС «Люфтваффе» зробила над Східною Європою. Архів «Люфтваффе» потрапив до рук союзників наприкінці війни.
Поява перших фото вже викликала дуже гостру німецько-британську суперечку. Німецька бульварна газета «Більд» передрукувала з сайту окремі фото з Аушвіца і звинуватила британців у тому, що вони знали, що відбувається у концтаборі, але ніяк не реагували. Нагадаємо, що в Аушвіці загинули понад мільйон осіб, головним чином євреїв, окупованих фашистами країн Європи. У зв'язку з цим «Більд» звинуватила Британські Королівські ВПС у тому, що їм «бракувало запалу, аби завдати ударів по гітлерівських цілях»: «Мінімум, що повинні були зробити британці, — так це розбомбити залізничні колії, якими у потягах привозили до табору в'язнів». Уже згаданий керівник проекту «Доказ в об'єктиві» Аллан Вільямс у інтерв'ю британській «Дейлі Телеграф» мляво виправдовувався: «Аналітики, які оцінювали дані авіарозвідки, мали чіткий наказ звертати увагу лише на те, що було важливим з військової точки зору. Вони не мали часу роздумувати над тим, що відбувалося в концтаборі».
Та все ж фотоаеророзвідка, яку британці робили з ризиком для власного життя при польотах на малих висотах, мала велетенське значення. Наприклад, на знімку з травня 1941 року видно найбільш небезпечний німецький бойовий корабель «Бісмарк», який сховався в одному з фіордів Норвегії. Він був розбомблений та затоплений британською авіацією через тиждень після того, як було зроблене фото. Фото з воєнного архіву досі допомагають виявляти та знешкоджувати авіабомби часів Другої світової, які не вибухнули під час падіння.