Узагалі ж правити бал у місті–герої військові моряки будуть навіть не три дні, а майже тиждень, якщо взяти до уваги швартування в Севастопольській бухті 8 травня американського фрегата (він прибуває на запрошення українських ВМС), а наступного дня — спільний сухопутний російсько–український парад частин місцевого гарнізону з нагоди Дня Перемоги і визволення міста від німецько–фашистських загарбників. Але найбільш видовищним днем, ясна річ, має стати неділя 11 травня, коли в акваторії тієї ж таки Севастопольської бухти росіяни–чорноморці збираються провести військово–морський парад, хоча наше МЗС, як відомо, однозначно рекомендувало їм обмежитись територією своєї постійної дислокації. У параді передбачається участь 30 бойових кораблів і 10 допоміжних суден флоту, 20 одиниць бойової техніки, підрозділу морської піхоти.
Для участі в торжествах командування ЧФ направило запрошення керівництву свого міноборони, ВМФ, мерові Москви Юрієві Лужкову, керівникам регіонів, що шефствують над кораблями і частинами ЧФ. Окрім параду і військово–спортивного свята, в Севастополі заплановані також демонстрація військової техніки і озброєння частин берегових військ, показ елементів рукопашного бою особовим складом полку морської піхоти. Увечері на площі Нахімова пройде грандіозний святковий концерт за участю зірок російської естради, що завершиться артилерійським салютом і фейєрверком з лазерним шоу.
Цікава позиція місцевої влади щодо затяжного гуляння моряків. Якщо більшість депутатських фракцій міськради нічого не має проти, навпаки, то міськдержадміністрація в особі заступника голови Володимира Казаріна стрілки хитро переводить на Київ, певніше, міністра оборони України. Мовляв, від нього виходить ініціатива заборони параду в Севастополі. «Міністр оборони України Юрій Єхануров, — цитує слова Казаріна агенція «Новий регіон», — вважає недоцільним проведення такого параду. Його логіка така, що в Севастополі впродовж трьох місяців мають відбутися чотири паради: 9 травня — сухопутний парад військ Севастопольського гарнізону (ЧФ РФ і ВМС України), 11 травня — військово–морський парад на честь 225–річчя ЧФ Російської імперії, 6 липня — військово–морський парад ВМС України, 27 липня — військово–морський парад ЧФ РФ. Для нашого порівняно невеликого міста це велике навантаження, адже парад — це не тільки видовищний захід, а й навантаження на економічну і соціальну інфраструктуру міста. Скажімо, для проведення репетицій параду потрібне закриття Севастопольської бухти, внутрішнього рейду для руху пасажирського флоту, що створює незручності для жителів міста. Значні економічні втрати несуть торгові судна, які вимушені простоювати на зовнішньому рейді в очікуванні дозволу на вхід у бухту».