Учора представники київської організації УНА–УНСО і посольства Грузії відвідали могили чотирьох українських стрільців, які загинули 15 років тому під час грузинсько–абхазької війни і поховані на Байковому цвинтарі в Києві. «Ми дуже цінуємо український народ за ту допомогу, яку ви нам надали, і дуже хочемо віддячити колись українському народу, сини якого стояли плечем до плеча з нашими воїнами», — зазначив «УМ» радник посольства Араіл Цинцадзе.
У 1993 році стрільці УНСО брали участь у збройному конфлікті між Грузією та Абхазією, яку підтримували регулярні війська РФ. Усього під час бойових дій в Абхазії загинуло сім українських громадян — членів УНА–УНСО. Понад 30 УНСОвців указом президента Грузії було представлено до нагород, сім із них — посмертно. «Українсько–грузинська дружба має давню історію. В 1992—1993 роках почалася криза на Кавказі, і депутати грузинського парламенту не знайшли спільної мови з Президентом Кравчуком, який відмовив у проханні про миротворчу місію українських військ. Вони звернулися до керівництва УНА–УНСО, — розповів «УМ» голова Київської організації УНА–УНСО Ігор Тополя–Мазур.
Тепер, за словами Тополі–Мазура, грузинська сторона запрошує УНА–УНСО прибути до Абхазії у статусі спостерігачів і журналістів. «Нас запрошують у гості подивитися на старі місця, встановити конституційний порядок. Чи передбачаються бойові дії, ми не знаємо», — зазначив «УМ» пан Ігор, щоправда, не уточнивши, від кого саме з Тбілісі надійшло подібне запрошення.
А ТИМ ЧАСОМ
Абхазія попросилася під захист російських багнетів
Конфлікт між Грузією та Росією через абхазький сепаратизм загострюється з кожним днем. Після того як над територією Абхазії було збито три грузинські безпілотні літаки–розвідники, Тбілісі заявив про вихід країни з двосторонньої угоди про співпрацю в протиповітряній обороні, яку було підписано ще 1995 року. «Грузія вийшла з договору про співпрацю з Росією у сфері ППО з політичних і технічних причин», — ідеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті Міністерства оборони Грузії. «Це буде вкрай погано для регіону, ... для врегулювання грузино–абхазького та грузино–осетинського конфліктів, — відгукнувся на такий крок міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. — Росія вкрай стривожена у зв’язку з нагнітанням конфронтації».
А вчора МЗС невизнаної Абхазії попросило Росію взяти територію республіки під військовий захист. Пропозиція пролунала через ЗМі — про це заявив у інтерв’ю газеті «Ізвєстія» керівник МЗС Абхазії Сергій Шамба. Проте, за словами пана Лаврова, нині про передачу території Абхазії під контроль збройних сил Росії не йдеться.