До Великодня, за традицією, оселю прикрашають так: вивішують святкові рушники й витинанки, а біля покуті чіпляють великоднього голуба. Такого голуба роблять з писанки, тіста й кольорового паперу. Три барвисті аркуші по черзі складають смужками у вигляді «гармоніки»; згинають кожну зі складених «смужок» удвоє і внутрішню частину склеюють. Виходить щось схоже на гофроване півколо — це крила і хвіст голуба. Тоді замішують трошки крутого прісного тіста (борошно і вода) і приклеюють ним крила до боків писанки, а хвіст, відповідно, до її гузка. Із тіста виліплюють також шию з голівкою і дзьобиком і кріплять до носка писанки. До готового голуба чіпляють нитку і підвішують його під образами.
Годиться приготувати подарунки для родичів і друзів. Так, мами до Великодня обов’язково купують дітям якісь обновки — сукенку, сорочечку чи штанці. Дівчата розписують для своїх коханих писанки. Гарним подарунком для будь–кого стануть великодні вітальні листівки, виготовлені власноруч. Такі листівки можна намалювати або виготовити за допомогою витинанок — одноколірних або ж різнокольорових. На витинанках можна зобразити церкви, восьмикутну зорю, пташок.
У Великодню ніч не годиться спати. За легендою, цієї ночі поміж людьми ходить щастя, але приходить лише до тих, хто не спить. Якщо залишаєтеся вдома, засвітіть лампадку перед образами і свічечку на вікні. Це буде знак, що і ви чекаєте Воскресіння. Священики нагадують, що коли ви не ходили на Всенічну і йдете святити паску вранці, то не робіть цього пополудні чи після обіду. Найкращий час — це 6–7 година ранку. Тоді вам, можливо, пощастить побачити, як «грає» сонце у великодньому небі. Після служби Божої люди вітають одне одного: христосуються (один каже: «Христос воскрес!», інший відповідає: «Воістину воскрес!», тоді тричі цілуються) і обмінюються писанками або червоними крашанками. Від Великодня аж до Вознесіння вітаються словами: «Христос воскрес!», на що відповідають: «Воістину воскрес!».
Повернувшись додому, родина готується до святкової трапези. Добре, коли цього дня і дорослі, і діти вдягнені в гарний український народний одяг. Господар обкурює світлицю ладаном і запалює свічку на столі, застеленому святковою скатертиною. Усі стоячи співають або проказують Великодній тропар:
Христос воскрес із мертвих,
Смертію смерть подолав,
І тим, що у гробах,
Життя дарував!
Потім вітають одне одного словами «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!». Опісля господар обчищає свячену крашанку, розрізає її на стільки частин, скільки людей є за святковим столом. Кожен бере собі по шматочку. Далі куштують паску і споживають потроху всього іншого, чим багатий великодній стіл.