Білоруська влада знову «нарощує» базу політичних в’язнів у своїй країні. У середу суд Московського району Мінська виніс вирок у справі вітебського активіста підприємницького руху Сергія Парсюкевича — два з половиною роки колонії загального режиму. Парсюкевича визнали винним у тому, ніби він під час відбування адміністративного арешту побив охоронця в’язниці. Хоча адвокат стверджував, що це охоронець побив заарештованого.
Як повідомляла «УМ», 10 січня білоруські підприємці провели низку акцій протесту на мінських вулицях. Представники малого бізнесу протестували проти указу президента №760, який значно обмежував можливість їх роботи. Наприклад, указ забороняє підприємцям наймати більш як трьох людей, і ті мають бути їх близькими родичами. У відповідь на утиски підприємці навіть перекрили рух транспорту на проспекті Незалежності.
На одному з цих мітингів і був заарештований Парсюкевич. Суд відправив його на 15 діб до слідчого ізолятора «Окрестіна». Щойно підприємець із Вітебська відбув цей термін, районна прокуратура звинуватила його в «насильницьких діях проти співробітника міліції». Охоронця тюрми Сергій побив нібито після того, як його попросили підвестися, коли в камеру ввійшли наглядачі.
Під час того інциденту Сергій Парсюкевич голодував на знак протесту проти свого арешту. У своєму останньому слові перед оголошенням вироку він зазначив: «Ішов восьмий день голодування, тож треба бути повним ідіотом, щоб на знак помсти бити співробітника міліції». До речі, свого часу вітебський підприємець сам працював міліціонером. «Я добре знаю, що за таке садять за ґрати. Тому те, в чому мене звинувачують, — ідіотизм», — заявив Парсюкевич.
Проти нього в суді свідчили троє — два міліціонери й один із співкамерників, на підтримку — також троє. Але суд твердо став на бік звинувачення. Крім двох із половиною років ув’язнення, підсудний ще має виплатити «потерпілому» міліціонеру 500 доларів компенсації.
Отже, тепер у Білорусі троє політичних в’язнів. Їх повного й беззастережного звільнення в білоруської влади вимагають Сполучені Штати та Євросоюз. Тільки після цього Захід готовий почати повноцінний діалог із офіційним Мінськом.