На президентських виборах, які відбулися в неділю у Парагваї, перемогу здобув представник лівоцентристської опозиції, колишній католицький єпископ Фернандо Луго. За результатами екзит–полів та наразі ще не остаточного підрахунку голосів, він приблизно на 10 відсотків голосів випередив кандидатку від правлячої правої Національно–республіканської асоціації (в країні вона більш відома під назвою «Партія Колорадо») Бланку Овелар.
Перемога лівого кандидата є історичною подією для Парагваю, оскільки «Партія Колорадо», яка заснована ще 1887 року, незмінно перебувала при владі 61 рік, що є абсолютним рекордом для політичних партій демократичного світу.
На недільних виборах парагвайці обирали також віце–президента, новий склад парламенту та губернаторів департаментів країни.
Прибічники Луго, не чекаючи оголошення офіційних результатів виборів, розпочали гучне святкування перемоги на вулицях столиці — Асунсьйона. 56–річний Фернандо Луго, якого в Парагваї називали «єпископом бідних», у грудні 2006 року відмовився від церковного сану з чіткою метою брати участь у президентських виборах і здобути перемогу. Попри брак політичного досвіду, він створив надзвичайно дієву виборчу коаліцію «Патріотичний союз за зміни», який провів виборчу кампанію під гаслами допомоги для найбідніших із майже п’яти мільйонів мешканців Парагваю та надання більших прав тубільному індіанському населенню країни.
«Сьогодні ми довели, що малі сили, об’єднавшись, можуть здобути перемогу!» — заявив Луго після оприлюднення попередніх результатів виборів. Екс–єпископ називає себе центристом, але місцеві аналітики стверджують: насправді він є прибічником так званого «соціалізму ХХІ століття», головним популяризатором якого в Латинській Америці є президент Венесуели Уго Чавес. Фернандо Луго обіцяє проводити курс, який буде базуватися на трьох фундаментальних принципах: національне примирення, незалежність правосуддя та розвиток економіки на базі соціальної рівності. Це, на його думку, повинно дати результат у вигляді підвищення добробуту народу, стабільності в країні та впевненості громадян у завтрашньому дні.