Папа в Діснейленді
Учора Папа Римський Бенедикт XVI розпочав свій перший візит до США, де нараховується 70 мільйонів католиків. Упродовж шести днів відбудеться зустріч понтифіка з президентом Джорджем Бушем, з американськими єпископами. На четвер заплановано месу для 60 тисяч віруючих, яка відбудеться на стадіоні бейсбольного клубу «Нешнлз». У п’ятницю Папа виступить із промовою в штаб–квартирі ООН та проведе в парафії св. Йосипа на Манхеттені спільну екуменічну молитву з представниками трьох найбільших християнських релігій: католиками, православними і протестантами.
Маоїсти святкують перемогу
Підрахунок голосів на виборах у Конституційну асамблею (парламент) Непалу триває, але маоїсти вже святкують перемогу — вони здобули 70 із 240 місць в одномандатних округах. На другому місці, з 20 мандатами, — проурядовий Непальський конгрес, на третьому — марксистсько–ленінська компартія Непалу (10 мандатів). Очікують, що комуністи і маоїсти здобудуть більшість у парламенті. Після перемоги лівих у Непалі буде ліквідовано монархічний режим, який панував кілька століть, і країна перетвориться на комуністичну.
Скажу вам як єврей євреям
Розгортається конфлікт між ООН та Ізраїлем із приводу заяви про те, що Ізраїль не видасть візу новопризначеному уповноваженому з прав людини в Палестинській Автономії Ричарду Фальку, оскільки він порівнює ізраїльтян із нацистами. Така віза необхідна для пересування Ізраїлем та на територіях Сетору Газа та Західного берегу Йордану. Пікантність ситуації в тому, що Фальк, відставний професор Прінстонського університету (США), сам єврей, але у виданому минулого року есе доводить, що ізраїльтяни застосовують до палестинців із Гази ті ж методи, що і нацисти в роки Другої світової війни до євреїв. Фальк у червні має змінити на посаді омбудсмена представника Південно–Африканської Республіки Джона Дюгарда, який порівнює дії ізраїльтян щодо палестинців з апартеїдом. Ізраїльські офіційні особи не відмовляли Дюгарду у візі, але ніколи з ним не зустрічалися.
Іспанський урядовий матріархат
У щойно затвердженому уряді Іспанії на чолі з Хосе Луїсом Родрігесом Сапатеро вперше в історії країни більше жінок, ніж чоловіків. Чоловіки отримали вісім міністерських портфелів, а жінки — дев’ять, включно з посадою міністра оборони, також вперше в історії Іспанії. 31–річна Крістіна Гармендія, яка отримала портфель міністра науки та інновацій, стала наймолодшим міністром в історії країни. А одна з новопризначених пані міністерш — вагітна.