Створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом ЄС розглядає як приклад для наслідування усім країнам, що співпрацюють із Союзом у рамках політики сусідства. Це думка голови відділу Європи та Центральної Азії Єврокомісії Леопольдо Рубіначчі, котрий із візитом побував у Києві. Досвід організації співпраці щодо створення ЗВТ буде перенесено на інші держависусіди, пообіцяв Рубіначчі. «Це буде прецедентом того, що ми хочемо в подальшому робити зі своїми країнамисусідами», — цитує фразу пана інспектора «Німецька хвиля».
У свою чергу, МЗС України має свої пропозиції до Єврокомісії. Так, за повідомленням «Української правди», заступник міністра Андрій Веселовський каже, що якщо модель співпраці між Україною та ЄС у вільній торгівлі буде експериментальною, то Київ воліє отримати від Союзу більше фінансової допомоги. Нагадаємо також, що на Михайлівській площі сподіваються завершити переговори щодо угоди про ЗВТ із Євросоюзом до кінця нинішньої осені. Цей документ стане частиною нової, посиленої угоди між Україною та ЄС.
А ТИМ ЧАСОМ...
Польща обурена ультиматумами Росії щодо приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО і має намір впливати на Москву. Так, президент Польщі Лех Качинський заявив, що його країна не зніме вето з переговорів про нову угоду щодо співпраці Росії та ЄС доти, доки країни Євросоюзу, які є членами НАТО, не допустять Україну й Грузію до ПДЧ. «Тільки люди, непоінформовані в політичному плані, могли подумати, що те, що трапилося з ПДЧ (Грузії та України. — Ред.), ніяк не пов’язано з опором Росії», — цитує резюмування пана Качинського УНІАН. Учора ж, за день після таких заяв, МЗС Росії різко відгукнулося на слова Леха Качинського. У Варшаві швидко оговталися і відповіли, що президента просто неправильно потрактували, й він не пов’язував питання ПДЧ із вето Польщі на нову угоду ЄС — Росія. Втім перше польське слово вже було мовлено.