Учора, в заключний день візиту Президента Віктора Ющенка до Єгипту, ключовим було підписання угоди про співробітництво між двома країнами у сфері космічних досліджень та використання космічного простору в мирних цілях. «Це стратегічний документ, який визначатиме наші міждержавні відносини та відносини між відповідними корпораціями на десятки подальших років», — так прокоментував подію Президент. Угода вже реалізується: уранці Ющенко взяв участь у церемонії офіційного відкриття станції управління єгипетським супутником «Іджіпт Сат1», виготовленого в Україні й запущеного рік тому з космодрому Байконур українським ракетоносієм «Дніпро1». «Це знак успішного виходу партнерства між Україною і Єгиптом на новий рівень», — заявив український лідер. Ющенко відзначив, що розвиток співпраці в космічній галузі був однією з провідних тем його переговорів із президентом Єгипту Хосні Мубараком напередодні. Ця зустріч відбулася в розкішному палаці лідера АРЄ, підступи до якого показово охороняють сотні автоматників.
Також у середу ввечері відбувся форум за участю членів української делегації та представників провідних ділових кіл Єгипту. Місцеві бізнесмени із зацікавленням вислухали слова Ющенка про те, що він хоче «все зробити для того, аби контакти між українським і єгипетським бізнесом були тісними й продуктивними», а потім перемістилися на теплохід, що колихався на хвилях Нілу. Спілкування продовжилося у неформальній застільній обстановці. Україноєгипетську співпрацю зміцнювало спільне споглядання традиційних арабських танців: жіночого — живота, та чоловічого — у виконанні дервіша, котрий вражає неперервним крутінням навколо своєї осі. Щоправда, дервіш обертався менше, ніж звичайно, — гості поспішали до інших справ.
Того ж дня, але трохи раніше, культурну програму візиту почало відвідання Віктором Ющенком — затятим любителем старожитностей — славнозвісних пірамід Гізи та каїрського музею. Президент оцінив пам’ятки кількатисячолітньої давнини й у буквальному сенсі потисну лапу Сфінксові. За підсумками цих оглядин, український лідер фактично визнав, що прадавня єгипетська культура «крутіша» за трипільську. Вельми важливими були й підсумки переговорів Ющенка з єгипетським керівництвом у цій сфері: «на рівні Міністерства культури» він домовився про організацію в Києві виставки Єгипетського музею, оскільки «ця тема для нас завжди дуже цікава, адже це — відбитки однієї з найдавніших цивілізацій людства».
Необхідність продовження культурногуманітарної співпраці з Україною на окремих переговорах підтвердив учора й прем’єрміністр Єгипту Ахмед Назіф.
Учора ж увечері українська делегація повернулася до Києва.