Сьогодні Київський районний суд Харкова спробує розставити всі крапки над «і» у резонансному протистоянні обласного управління СБУ та харківської мерії. Матеріали, отримані Службою безпеки під час дослідної перевірки та процесуальних дій у рамках розслідування кримінальної справи про розтрату чиновниками майже 2,5 мільйона гривень, правоохоронці передали на розгляд слуг Феміди. Як повідомляє прес–служба СБУ, це було зроблено для того, аби зняти політичні спекуляції навколо харківських подій, і задля «сприяння роботі органів харківської міської влади». До речі, саме Київський райсуд у розпалі скандалу заборонив правоохоронцям проводити в мерії слідчі дії, після чого вони залишили приміщення міськради.
Також учора до Харкова для з’ясування обставин прибули представники центрального апарату СБУ та Генпрокуратури. Вони мають намір ознайомитися з усіма матеріалами справи і дати юридичну оцінку діям оперативників. Після того, як будуть готові їхні висновки, керівники СБУ та Генпрокуратури, можливо, навіть виступлять зі звітом у залі Верховної Ради. Принаймні запросити їх на засідання пообіцяв депутатам Арсеній Яценюк.
А тим часом гучний «харківський скандал» продовжує дивувати своєю одіозністю. Скажімо, стало відомо, що перевірка КРУ, за матеріалами якої і було порушено кримінальну справу про розтрату державних коштів, проводилася ще у четвертому кварталі 2005 року! Тобто тоді, коли Михайло Добкін не був мером, а Геннадій Кернес — секретарем міськради. Це уточнення зробив начальник облуправління СБУ Андрій Мухатаєв на позавчорашньому засіданні облради. Він також повідомив, що скандал ніколи б не розгорівся, якби керівники міста у вівторок вранці дозволили співробітникам Служби безпеки провести необхідні слідчі дії. Та й силове вилучення документації правоохоронці проводили не самовільно, а за санкцією обласної прокуратури.
Так через що ж тоді увесь цей «сир–бор»? Припустити, що керівники міста вступають у двобій із вояками «Альфи» лише для того, аби приховати гріхи своїх попередників, досить складно. Їхня вівторкова метушня більше нагадала прислів’я «На злодієві й шапка горить». Це коли людину ще ні в чому не звинувачують, а вона вже кричить, що не винна.