Серед миротворців, які брали участь в операції зі звільнення будівлі суду в місті Косовська Мітровіца, перша втрата — 17 березня, о 22–й годині, після хірургічної операції, помер від отриманих осколкових поранень старший лейтенант внутрішніх військ Ігор Кіналь, заступник командира оперативного взводу спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово. Як повідомляє «Бі–Бі–Сі», українець помер від поранення осколками гранати, які потрапили під бронежилет у живіт. Уродженець Тернопільщини, 1982 року народження, Ігор служив у МВС із 2000 року. Окрім українців, поранення отримали також 28 польських поліцейських та 20 французьких вояків.
Наразі лікування від поранень проходять ще 20 українських миротворців, двоє — у важкому стані. Частина поранених проходить лікування у центральному госпіталі ООН у столиці Косова Пріштіні, частина — у госпіталі американської військової бази Бон–Стіл та за місцем постійної дислокації українських миротворців у місті Гниляне, повідомив «УМ» заступник начальника Департаменту зв’язків із громадськістю та міжнародної діяльності МВС Ярослав Мазурчак.
Загалом, як уточнив пан Мазурчак, в оточеній демонстрантами будівлі опинилися 66 працівників спецпідрозділу та 9 — кінологічного підрозділу, з собаками. Зараз вони вже на українській базі в Гниляному. Саму Мітровіцу охороняють зараз французькі військові, це їхня зона відповідальності.
Усього в Косово перебувають 115 співробітників українського миротворчого підрозділу МВС, створеного спеціально для служби у Косово, та 40 працівників кінологічного підрозділу з 25 собаками. Українці здійснюють суто міліцейські функції з охорони правопорядку, урядових будівель, розшукують військових і кримінальних злочинців, засуджених Гаазьким трибуналом та оголошених у міжнародний розшук, а також охороняють VIP–персон, в основному, депутатів парламенту Косова.
Ротація українського контингенту відбувається раз на рік. Мандат на перебування виписує ООН. Теперішня зміна заступила в грудні минулого року. «Я не можу сказати, чи прослужать вони до наступного грудня, — це залежить від командування сил ООН, але що до літа служитимуть — це точно», — каже пан Мазурчак. Поранені українські миротворці зможуть повернутися додому достроково, якщо матимуть бажання і якщо їхнє здоров’я після лікування не дозволить продовжити службу в Косово.