Учора Верховна Рада нарешті прийняла проект постанови «Про призначення позачергових виборів депутатів Харківської міськради та харківського міського голови». Якщо парламентаріям вистачить політичної волі довести заявлену справу до логічного кінця, то у харків’ян з’явиться давно очікувана можливість оновити міську владу в «останній тиждень сімдесятиденного терміну із дня набрання чинності цієї постанови».
А доленосній звістці у самому Харкові передували напрочуд бурхливі події. Позавчора у слідчому відділі обласного управління СБУ за фактом розтрати бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем було порушено кримінальну справу проти обох чільників міської влади — мера Михайла Добкіна та секретаря міськради Геннадія Кернеса. Останній у звичній для нього манері відреагував на це повідомлення надто емоційно. До всіх державних інституцій одразу полетіли тривожні листи, в яких співробітники міськвиконкому попереджають столичну владу про підготовку харківським управлінням СБУ щодо них злісних провокацій.
«Зокрема, ми знаємо, що ухвалено скрупульозний план дій підлеглих начальника облуправління СБУ Андрія Мухатаєва, — коментував зміст послання Геннадій Кернес. — Планується обшук робочих приміщень керівників виконкому і мера, їхніх квартир, а також готується провокація на проспекті Леніна, 21, у готелі «Національ», який пов’язують із моїм ім’ям».
Розпіарених провокацій пан Кернес, на щастя, не дочекався, але натомість до мерії учора прибули співробітники СБУ, аби оголосити постанову суду про дозвіл на вилучення у керівників міськвиконкому документів у рамках розслідування порушеної кримінальної справи. Правоохоронців, як не дивно, чиновники відмовлялися прийняти добрих півтори години, після чого до них таки вийшов секретар міськради. При цьому Геннадій Кернес не захотів вислухати зачитування судового циркуляра і з такою ж рішучістю відмовився поставити свій підпис після отримання на руки постанови.
Проте група співробітників СБУ таки зайшла до чиновницьких кабінетів і в присутності понятих вилучила необхідні для слідства папери. Які конкретно дії стоять за сухим формулюванням про розтрату державних коштів, правоохоронці поки що не говорять. Але досі найчастіше скандальний харківський дует звинувачували у злісному порушенні земельного та «комунального» законодавства.
Проблеми з СБУ мер та секретар міськради мали і раніше. Як уже повідомляла «УМ», 19 вересня 2007 року Служба безпеки України позбавила Михайла Добкіна доступу до державної таємниці. Це сталося після того, як у ході перевірки організації охорони держтаємниці та обігу документів Харківської міськради було виявлено грубі порушення з боку міського голови. А пан Кернес, у свою чергу, посварився з харківським СБУ за досить комічних обставин. Біля вже згаданого «Націоналя» у період, коли хтось таємничий постійно лякав секретаря міськради саморобними вибухівками, той напав на оперативника Служби безпеки і влаштував йому непомірно пристрасний допит. Останньому так і не вдалося переконати Геннадія Адольфовича у тому, що він ніс у цій частині міста звичну для себе ратну службу і не мав жодного наміру посягати на його життя.