Росія найбільш активно виступала проти надання незалежності сербській провінції Косово, але проводить іншу політику на пост–радянських теренах. Позавчора Держдума РФ на вечірньому засіданні провела слухання, присвячені статусу невизнаних сепаратистських республік на територіях Молдови і Грузії. Йдеться про Придністров’я, Абхазію та Південну Осетію. На слухання були запрошені як лідери сепаратистів, так і представники органів влади Молдови та Грузії. Останні, зі зрозумілих причин, проігнорували «думські забави».
Відтак Держдума рекомендувала російському уряду розглянути питання про відкриття дипломатичних місій у згаданих трьох регіонах, повідомляє РІА «Новості». Однак наразі російський парламент утримався від однозначного заклику визнати суверенітет Придністров’я, Абхазії та Південної Осетії, хоча такі пропозиції лунали з вуст особливо радикальних учасників слухань.
На засіданні Думи також було запропоновано уряду дозволити безмитне ввезення на територію Російської Федерації товарів, виготовлених на підприємствах цих республік, які мають частку російського капіталу. Депутати також висловилися за розвиток соціально–економічного та гуманітарного співробітництва окремих суб’єктів РФ із Придністров’ям, Абхазією, Південною Осетією.
Представники сепаратистських утворень в один голос заявляли на слуханнях, що після визнання низкою країн незалежності Косова Росія також має право визнати незалежність Абхазії, Південної Осетії та Придністров’я. Глава думського комітету у справах СНД та зв’язків зі співвітчизниками, депутат від ЛДПР Олексій Островський повідомив журналістам, що проект заяви Держдуми РФ стосовно статусу невизнаних республік буде підготовлений найближчим часом. «17 березня відбудеться позачергове засідання нашого комітету, на якому ми підіб’ємо підсумки сьогоднішніх слухань із проблем Абхазії, Південної Осетії і Придністров’я і підготуємо проект заяви Державної Думи, який внесемо на розгляд Ради Федерації у вівторок. Наступного тижня, я впевнений, верхня палата розгляне цей документ. Ми пропонуємо уряду розглянути питання про можливість відкриття різних місій на території цих республік — дипломатичних, торгових та інших. Ми дуже прагнемо, щоб такі місії відкривалися по лінії МЗС», — повідомив Островський.