Учора на території церкви Мар–Адаа в християнському селищі Кремліш, що за 35 кілометрів на схід від міста Мосул, поховали халдо–католицького архієпископа Іраку Павла Фараджа Рахо. Як повідомляє «Франс пресс», тіло 65–річного ієрарха іракських християн було знайдено позавчора в Мосулі за телефонною підказкою викрадачів та вбивць. Архієпископа Рахо невідомі викрали 29 лютого, коли він виходив із собору Святого Духа, де щойно відслужив месу. Три особи (водій та двоє особистих охоронців), які супроводжували архієпископа, були застрелені на місці. У кожного з убитих залишилися сиротами по троє дітей.
Пошуками архієпископа Рахо займалася спеціально створена оперативна група іракської поліції. Невдовзі після НП Папа Римський Бенедикт XVI звернувся до викрадачів із закликом виявити розуміння та людяність і негайно звільнити ієрарха. «Ми дуже сподівалися, що архієпископ буде звільнений. Але цього не сталося. У цей трагічний час ми поруч із християнами іракської спільноти, яка є нечисленною, але постійно зазнає жорстоких переслідувань та насилля», — заявив учора речник Ватикану.
На похорони ієрарха прибули делегації християн із Багдада, іракського Курдистану та інших регіонів країни. Представники посольства США та американського військового командування поклали провину за вбивство лідера християн Іраку на терористичну організацію «Аль–Каїда».
Рахо — останній у довгому ланцюжку християнських достойників, яких було вбито в Іраку після початку інтервенції США навесні 2003 року. У часи Саддама Хусейна християни Іраку перебували в безпеці й відчували захист держави.
До війни в країні нараховувалося близько мільйона християн, а на цей час — не більше 550 тисяч. Хто може, той утікає з країни, де християни стали найбільш беззахисною релігійною групою, де їх почали називати «хрестоносцями» та асоціювати з інтервентами. Терор проти християн Іраку ведуть як суніти і шиїти, так і кримінальні угруповання.