Про те, що президент США відвідає Київ з державним візитом, повідомив журналістам Віктор Ющенко на прес–конференції в Брюсселі (де український очільник перебував на саміті Європейської народної партії). Візит відбудеться 31 березня—1 квітня, сказав український Президент. І додав, що предметом обговорень на найвищому рівні буде, зокрема, План дій між Україною та Сполученими Штатами на 2008—2009 роки. «І напевно, буде підписано базовий документ із цього питання», — цитує главу держави сайт «Українська правда».
«Обговорюватиметься увесь спектр наших відносин», — сказав Президент Ющенко. А от окремим пунктом з «усього спектру» виділив такий — «питання приєднання України до Плану дій щодо членства у Північноатлантичному Альянсі». На це звернули особливу увагу політичні оглядачі, адже візит Джорджа Буша заплановано ще до саміту НАТО в Бухаресті, на якому й постане питання: приймати Україну до ПДЧ чи ні? Як відомо, серед впливових членів Альянсу є чимало таких, хто скептично ставиться до потреби приєднання нашої держави до ПДЧ, насамперед це Франція, Німеччина, Італія, Норвегія, Іспанія. Головним рушійним мотивом таких міркувань є припущення, що приєднання України до ПДЧ зіпсує відносини згаданих країн із Росією, та й загалом відносини НАТО—Росія. Вашингтон же намагається переконати союзників з Альянсу в тому, що відносини з Москвою не мають стати на заваді розширенню НАТО на Схід. З дипломатичних джерел відомо, що США мають намір активно лобіювати підписання Україною ПДЧ на бухарестському саміті й впливатимуть на непоступливих союзників.
Підтримка євроатлантичних прагнень України і буде продемонстрована самим фактом візиту американського президента до Києва. Вже зараз спостерігачі вважають, що таким чином Вашингтон загострює внутрінатовські суперечки. Візитом до української столиці «Буш збільшив шал пристрасних суперечок всередині Альянсу, як швидко ця пострадянська республіка має почати підготовку до вступу в НАТО», — констатувала вчорашня «Файненшнл Таймс».