За перші два місяці 2008 року показник інфляції сягнув загрозливої позначки 5,7%, тож показник річної інфляції, закладений у держбюджеті–2008, очевидно, потребує перегляду. Так вважає Президент Віктор Ющенко, який знову наполягає на тому, «щоб уряд разом із Національним банком ще раз переглянув ту ситуацію, яка склалася на внутрішньому ринку, ще раз більш серйозно підійшов до формування антикризових кроків [щодо гальмування інфляційних процесів], які вимагають не тільки загальної декларації». «Це не є складним завданням, коли йдеться про більш заощадливі видатки бюджету, дотримання жорсткого дефіциту бюджету», — передає позицію Ющенка прес–служба Президента.
Маховик розкручують «Регіони»?
Поки глава держави намагається скерувати уряд на активнішу боротьбу з інфляцію, сторона Юлії Тимошенко підходить до цієї проблеми з іншого боку. За даними Блоку Юлії Тимошенко, опоненти з табору Януковича планують витратити десятки мільйонів доларів фактично на… розкручування маховика інфляції. «Як стало відомо з добре поінформованих джерел, Партія регіонів готує широкомасштабну спеціальну дезінформаційну кампанію, скеровану на роздмухування інфляційних процесів», — йдеться у заяві, поширеній прес–службою БЮТ. «Контрпіарники» з БЮТ зазначають, що «за такі гроші (десятки мільйонів доларів) політтехнологи Партії регіонів пропонують цілий серіал із «рекламних роликів», які б масово розміщувалися на основних телеканалах країни». У цих роликах нібито подаватимуться «перебільшені твердження щодо інфляційних процесів, а, за одним зі сценаріїв, взагалі звучатимуть заклики скуповувати харчі та інші товари повсякденного вжитку». БЮТівці називають це спробами «чорної пропаганди», «невільними заручниками» якої ризикують стати «наші співвітчизники, оскільки подібного ґатунку спецоперації є одним з інструментів, що підстьобує ціни».
Уряд Тимошенко «готовий сприймати будь–яку критику (а особливо буде вдячний за конструктивну), яка йде від суспільства, експертного середовища. Водночас він не збирається вислуховувати звинувачення від Віктора Януковича та його колег, які, будучи при владі, проґавили стрибок цін. Свій перший інфляційний рекорд десятиліття Янукович поставив в 2004 році, а минулого року перевершив сам себе і залишив країну з інфляцією в 16,6%», — сказано в заяві БЮТ.
Опозиція каже, що люди все бачать і без телевізора
Цікаво, що ще напередодні народний депутат від Партії регіонів, близький соратник Януковича Сергій Льовочкін заявив, що за підсумками року галопуюча інфляція в Україні сягне катастрофічного рівня — чи не 25% . Показник січня–лютого (5,7%) він називає найвищим, починаючи з 1996 року (не рахуючи 2000–го). «Це більше половини інфляції, закладеної у бюджет на 2008 рік (9,6%)», — цитує Льовочкіна прес–служба ПР. Льовочкін говорить про «нечувані інфляційні очікування населення», що, втім, є виною не опозиції, а самого уряду.
Заяви БЮТ про наміри провести «дезінформаційну кампанію» щодо показників інфляції в Партії регіонів називають «міфом». «Навіщо [нам] розповідати громадянам України про те, що кожен день ціни ростуть практично на все — на хліб, молоко, олію, овочі, фрукти, ліки і т.д.? Адже кожна людина знає це не зі слів і не з телевізора, а з реального життя», — зазначає прес–служба «Регіонів».
Продовжуючи цю тему й реагуючи на «авантюрну політику Тимошенко», сам Віктор Янукович на вчорашньому засіданні «тіньового» уряду заявив, що Партія регіонів вимагатиме від Кабінету Міністрів терміново розглянути зміни до бюджету і встановити новий рівень прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати — за тим прикладом, що свого часу подав його уряд.