«Газпром», як визнають навіть у Росії, вперше у своїй історії програв — українській владі. Після психологічного тиску, гострих заяв, звинувачень російська сторона все–таки відкрила вентиль на газовій трубі, а компанія–монополіст сіла за стіл переговорів із непокірним «Нафтогазом». Хоча Україна залежить від російського газу, але й ця держава також не обійдеться без нашої газотранспортної системи та підземних сховищ. До слова, технічні експерти вже давно твердили: Росія не має змоги надовго перекривати постачання газу. Оскільки зупинити його видобуток неможливо, а сховища для зберігання у східного сусіда маломісткі і вщерть заповнені. Залишається тільки одне — спалювати національне багатство.
Зазвичай такі конфлікти з іншими країнами завершувалися радикальними поступками з боку покупця, але Україна погодилася лише на одну: газ, який ми споживали з першого січня, оформлять за старою схемою. Тобто через двох посередників: «Росукренерго» та «Укргаз–Енерго». На чергові перемовини керівник «Нафтогазу» Олег Дубина та профільний міністр Юрій Продан прибудуть лише на початку наступного тижня. Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко поставила перед ними завдання–максимум: підписати пряму угоду із компанією «Газпром–Експорт», «дочкою» російського газового монополіста. Та головна мета московської зустрічі — «прямо одержати середньоазійський газ».
Аби компенсувати росіянам збитки від ліквідації могутніх посередників, Тимошенко обіцяє дозволити дочірнім компаніям «Газпрому» самостійно продавати газ в Україні. Таким шляхом вони зможуть реалізувати близько п’яти мільярдів кубометрів газу, тобто четверту частину від того, що споживає наша держава. Точка дотику, на якій зійшлися позиції і України, і Росії — це довгострокові контракти, а не тимчасові домовленості. Про це майже одночасно заявили і Юлія Тимошенко, і офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов.
Тим часом Прем’єр–міністр надіслала офіційного листа до Президента Віктора Ющенка, в якому висловила незгоду з деякими його домовленостями з Володимиром Путіним. Йдеться насамперед про закупівлю в першому кварталі 2008 року російського газу за ціною 315 доларів за тисячу кубометрів із попередньою оплатою. Не влаштовує Юлію Володимирівну і заміна одного посередника іншим.