Учора в Брюсселі відбулося засідання міністрів закордонних справ країн–членів НАТО, на якому обговорювалася стратегія розширення Альянсу. Коли версталося це число «УМ», результати засідання не були відомі, але провідні інформагенції повідомляли з посиланням на дипломатичні джерела, що у квітні на саміті Альянсу в Бухаресті запрошення на вступ до НАТО отримають три балканські країни: Хорватія, Албанія та Македонія.
На засіданні також обговорювалося питання про перспективи України та Грузії приєднатися до Плану дій про членство. В Альянсі немає одностайності з цього питання, оскільки частина країн не бажає псувати стосунки з Росією, надавши шанс Україні та Грузії. Йдеться передусім про Іспанію, Францію та Німеччину. США та більшість країн Східної Європи натомість вважають, що Україні та Грузії варто відкрити довготермінову перспективу членства в Альянсі вже тепер.
Польська «Газета виборча» повідомила вчора з посиланням на власні джерела в штаб–квартирі НАТО, що Україні та Грузії, можливо, доведеться ще почекати перед дверима НАТО: у Бухаресті Альянс навряд чи включить їх до ПДЧ. Це підтвердив увечері у вівторок у Москві спецпредставник НАТО у справах Кавказу і Центральної Азії Роберт Сіммонс. Держсекретар США Кондоліза Райс також дала зрозуміти, що країни НАТО не дійшли згоди щодо приєднання України та Грузії до ПДЧ. «Звичайно, що я буду проводити інтенсивні дискусії на цю тему з моїми колегами», — єдине, що пообіцяла пані Райс.
А ТИМ ЧАСОМ...
В Україні, на відміну від Брюсселя, навпаки, з’явилося пожвавлення в русі до НАТО. Так, Рада Коаліції демсил (тобто фракції БЮТ і «НУНС») узгодили проект постанови щодо вступу України в НАТО, і вчора Верховна Рада проголосувала цю постанову. Її розцінюють як фактично підтримку парламентом, «Листа трьох». Головна пересторога, зафіксована в постанові, — рішення про сам вступ приймається за результатами всенародного референдуму.