Позавчора у США відбувся «супервівторок–2» — попередні вибори за право стати кандидатом у президенти США від своєї партії у чотирьох великих штатах: Техас, Огайо, Род–Айленд, Вермонт. Найдраматичніша ситуація склалася в таборі демократів. Чорношкірий кандидат Барак Обама після серії перемог в 11 штатах у разі успіху ще й на позавчорашніх праймеріз міг би співати пісню «Нас не наздоженеш». Для його головної суперниці — сенатора Хілларі Клінтон — перемога чи поразка у «супервівторок–2» означала дві альтернативи: продовження виборчої кампанії чи відмову від президентських амбіцій.
Відтак, Хілларі Клінтон перемогла в Род–Айленді та у двох штатах–«важковаговиках» — Техасі й Огайо. У Вермонті упевнено переміг Обама. Сенатор Клінтон лідирувала завдяки підтримці білого робітничого класу та латиноамериканців. За Обаму традиційно голосували афроамериканці та біла інтелігенція. Навіть після перемоги в цих ключових штатах Хілларі відстає від Обами за кількістю здобутих виборців. Але тепер в неї з’явилася надія випередити суперника завдяки перемогам на наступних праймеріз.
Зате для республіканців після «супервівторка–2» все остаточно ясно: Джон Маккейн переміг Майка Хакабі в усіх чотирьох штатах і набрав достатню кількість голосів для того, щоб стати кандидатом у президенти на з’їзді партії.
Усі соціологічні дослідження та опитування свідчать, що Хілларі Клінтон програє Маккейну на листопадових виборах, а от Барак Обама має шанс на перемогу. Ці передбачення можуть мати вплив на результат змагання між Обамою та Клінтон під час наступних праймеріз.