Наразі понад 175 українців з 21 виду спорту вже мають путівки до Пекіна. Очікується, що до початку Ігор «синьо–жовта» команда здобуде ще 40—50 ліцензій і буде представлена близько 220 спортсменами. Медальні шанси оцінюються скромно — лише 13 нагород, одна–дві з яких — найвищого ґатунку. Такі перспективи керівники спортивної галузі змалювали вчора на прес–конференції. Нагадаємо, на трьох попередніх літніх олімпіадах наші спортсмени незмінно піднімалися на п’єдестал по 23 рази.
За словами міністра спорту Юрія Павленка, гальмом у підготовці збірної України до ХХІХ літніх Ігор став Закон «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти». Виробники не бажають брати участь у тендері, що передбачає сплату 4% вартості товару. А відтак нашим олімпійцям доводиться працювати із застарілим обладнанням. «Я впевнений, що на засіданнях уряду нам вдасться вирішити цю проблему. Адже тренуватися на нових снарядах, із новими штангами чи жердинами атлети повинні були почати ще минулого року», — каже міністр.
Головного тренера важкоатлетів Василя Кулака теж непокоїть ситуація з тендерною процедурою: «Фірма, яка виграє конкурс, але не матиме потрібної нам продукції, закупить товар в інших виробників. Але ж продасть нам дорожче. Я готую команду вже до четвертої Олімпіади, й досі в таку скруту ми не потрапляли».
Як стверджує президент НОК Сергій Бубка, питання з проживанням, авіаперевезенням, транспортним забезпеченням у самому Пекіні вже вирішено. Досягнуто домовленостей і про екіпірування. А на індивідуальну підготовку провідних спортсменів виділено 700 тис. грн.
Із необхідних для підготовки до Пекіна198 млн. грн. бюджет передбачає 150 млн. Голова «спортивного» Комітету ВР Павло Костенко пообіцяв добитися повноцінного фінансування при перегляді закону про держбюджет.
Самі ж спортсмени не вникають у «розборки». «Я посилено готуюся до других для себе Олімпійських ігор з однією думкою — перемогти, — сказала на прес–конференції олімпійська чемпіонка з вільної боротьби Ірина Мерлені. — Китайці погрожують застосувати новітні генні технології, та ми, попри негаразди, повинні налаштуватися на найвищий результат».