Американському військовому флоту в Тихому океані учора вдалося з першої спроби влучити антибалістичною ракетою у небезпечний шпигунський супутник. Нагадаємо: відразу після запуску в грудні 2006 року супутник вийшов із ладу і загрожував впасти на Землю, за підрахунками Пентагона — 6 березня.
Американці провели операцію з ліквідації дуже вдало: вони мали лише 10–секундне вікно, в якому випущена з атомного крейсера USS Lake Erie ракета могла влучити в супутник. (Наступне таке вікно з’явилося б лише через 10 днів). Ракета влучила в космічного шпигуна на висоті 247 кілометрів над Тихим океаном. Великі уламки супутника впродовж доби чи двох ще кружлятимуть навколоземною орбітою і падатимуть на землю, малі — впродовж 40 діб. Вважають, що більшість із них згорить при входженні в щільні шари атмосфери.
Наразі немає впевненості, що знищено найнебезпечніший елемент супутника — резервуар, де міститься півтонни затверділого токсичного пального гідразину. Американські джерела стверджують: якщо пальне таки потрапить на поверхню землі, то розподілиться рівномірно по планеті і в незначних концентраціях. Головне для Пентагону інше — знищено надсучасну апаратуру супутника, яка при падінні могла потрапити в руки противників США. А також випробувано один з елементів «зоряних воєн»: знищення з поверхні планети космічного апарату. Вся ця операція коштувала 60 млн. доларів.
Першим різко відреагував на операцію Китай. Хоча китайці минулого року також знищили подібним чином свій застарілий супутник, але тепер вимагають від Вашингтона чітких пояснень про вчорашні «стрільбища» в Тихому океані та можливі наслідки.