А все, як вдалося з’ясувати «УМ», заради одного: оформлення землевідведення і передачі в оренду земельної ділянки російській будівельній фірмі «Эталон–строй». Розпочалося все торік. Комісія з інвентаризації зелених насаджень при селищній раді спеціально (і, напевно, «не за красиві очі». — Авт.) взяла й не дорахувалася на ласій площі, на яку поклав око метикуватий інвестор, майже 450 дерев. Тобто в акті інвентаризаційної оборудки йшлося лише про 52 насадження замість півтисячі.
Це дозволило росіянам у подальшому «законно» через сесію ради протягти всі потрібні дозволи щодо підготовки проектної документації і зведення на цьому місці південнобережного селища 16–поверхового житлового будинку. Водночас «загублена» флора, висловлюючись юридичною термінологію, не була прийнята забудовником на відповідальне зберігання. Відтак 118 дерев, у тому числі 52 червонокнижних ендеміка (рослина або тварина, поширена тільки на певній місцевості. — Авт), зокрема і фісташку туполисту, вік яких нараховує сторіччя, просто вирубали.
У підсумку Сімферопольська міжрайонна природоохоронна прокуратура лише констатувала завдані державі збитки на суму близько 70 тисяч гривень. Та персонально відповісти в суді за цей «лісоповал» комусь таки доведеться — днями прокуратура порушила кримінальну справу за фактами зловживання посадовцями вищезгаданої комісії сільради службовим становищем і підробкою документації. Проте зупинити саме будівництво, ремствують у природоохоронній прокуратурі, вкрай проблематично, позаяк, мовляв, будфірма має на руках держакт і решту офіційних документів на очищену ділянку від реліктових насаджень.
Утім для мешканців Масандри цей факт, певно, не є особливо кричущим. Свого часу так само через сесію селищної ради списувались, а потім одразу і віддавалися під забудову, приміром, частина розарію Нікітського ботсаду чи колишні колекційні виноградники Національного інституту винограду і вина «Магарач» тощо. І ніхто не пригадує, щоб тих, хто добряче нагрів на цьому руки, кинули до буцегарні.