Конгресмени закликають підтримати натовські прагнення України
Члени Конгресу США надіслали звернення президентові Джорджу Бушу із закликом підтримати приєднання України до Плану дій про членство в НАТО. Як повідомляє ІТАР–ТАКС, ініціатором листа став конгресмен Роберт Векслер, керівник підкомітету у справах Європи. Векслер 5—6 лютого вирушає до Києва, де заплановано зустрічі з низкою офіційних осіб України.
Парламент Латвії говоритиме про Голодомор
Найближчим часом Сейм Латвії заслухає проект декларації стосовно визнання Голодомору в Україні 1932—33 років геноцидом. Про це сказав учора міністр закордонних справ Латвії Маріс Рієкстиньш під час зустрічі у Києві зі своїм українським колегою Володимиром Огризком. Пан Рієкстиньш висловив сподівання, що декларація про визнання Голодомору геноцидом буде підтримана парламентом його країни.
Відставка прем’єр–міністра Чорногорії
Прем’єр–міністр Чорногорії Желько Штуранович позавчора подав у відставку з причини погіршення здоров’я. У нього на початку минулого року невдовзі після призначення главою уряду було виявлено пухлину в легенях. Чорногорські ЗМІ передбачають, що відтак місце прем’єра займе найвідоміша в країні особистість — екс–прем’єр та екс–президент, а тепер голова правлячої Демократичної партії соціалістів (ДЕС.) Міло Джуканович. За неофіційною інформацією, президент країни схвалює цю кандидатуру.
Мілошевичі знайшли притулок у Росії
Вдова колишнього президента Сербії Слободана Мілошевича — Мір’яна (Міра) Маркович — та їхній син Марко Мілошевич, на арешт яких МВС Сербії видало ордер, отримали політичний притулок у Росії. Як повідомляє белградська газета «Бліц», статус політичних біженців родині Мілошевича було офіційно надано ще напередодні Нового року.
Міра Маркович утекла з Сербії 2003 року, а її син — ще 2000 року. Ім’я Міри також згадується у зв’язку з убивством влітку 2000 року президента Сербії Івана Стамболича. Втім у Сербії Міру Маркович та Марко Мілошевича офіційно звинувачують лише в махінаціях із нерухомістю та контрабанді сигарет у 90–х роках, від чого країна зазнала збитків на десятки мільйонів доларів.
Рауль переміг Фіделя
Провідна кубинська газета «Гранма» подала офіційні результати парламентських виборів, які відбулися 20 січня. Явка кубинців на ці псевдовибори становила 97 відсотків. Певною несподіванкою можна вважати те, що 76–річний Рауль Кастро, який останні півтора року замінює свого хворого брата Фіделя на посаді глави держави, набрав 99,4 відсотка голосів, а сам Фідель — «лише» 98,3 відсотка. У тоталітарних режимах випадковостей не буває. «Математична» перемога Рауля над Фіделем може означати, що останній до кінця життя буде триматися в тіні. Розв’язка загадки настане 24 лютого, коли Національні Збори оберуть із числа депутатів нового главу країни.