Виборча кампанія в Ірані
В Ірані не допущено до парламентських виборів, які заплановано на 14 березня, майже три тисячі кандидатів від реформаторських партій, повідомила місцева опозиційна газета «Етемад». На МВС було покладено обов’язок створити комітети, завданням яких є перевіряти, чи кандидати до парламенту вірні ідеалам ісламської революції 1979 року. «Комітетники» відтак викреслили з виборчих списків реформаторських партій від 30 до 70 відсотків «неблагонадійних» кандидатів. Після «чисток» залишилося приблизно 4200 претендентів на депутатські мандати, але вони мають пройти ще серйознішу перевірку Ради стражів ісламської революції.
Завдяки таким діям влади на виборах 2004 року більшість у парламенті здобули ісламські фундаменталісти.
Опозиція за бортом російських виборів
ЦВК Росії визнала недійсними 13,38 відсотка підписів на підтримку кандидатури колишнього глави уряду Михайла Касьянова на президентських виборах 2 березня. У підсумку, кількість дійсних підписів становить 1 млн. 983 тис. 405, а для участі у виборах потрібно мати підписи двох мільйонів виборців. Остаточне рішення про участь Касьянова у перегонах ЦВК прийме найближчої неділі.
Лідер КПРФ Геннадій Зюганов також заявив, що розгляне доцільність участі у виборах за умови, коли влада не створила рівні умови для всіх претендентів.
Чехія розплатиться з церквами
Чеський уряд і представники 17 церков країни, в яких комуністичний уряд відібрав майно, дійшли згоди стосовно розміру компенсацій. Держава виплатить церквам 15 млрд. доларів: спочатку 11,6 млрд., а решту — впродовж наступних 60 років. 83 відсотки коштів дістанеться католицькій церкві Чехії.
Угоду ще має затвердити парламент, і там можуть виникнути проблеми, оскільки соціалісти, які мають половину зі 120 депутатських мандатів, вважають, що сума відшкодування є занадто високою.