Проблема перевантаження Чернівців автотранспортом стара як світ. Старовинне місто давно потерпає від величезної кількості машин, яких так багато, що здається, чи не кожен чернівчанин має таку «розкіш». Лише приватних авто зарєєстровано близько 50 тисяч, ще близько 5 тисяч належать різним фірмам і організаціям. Враховуючи кількість населення — 245 тисяч мешканців, — машин явно забагато. А це — постійні «пробки», загазоване повітря і захаращені «залізними кіньми» вулиці та тротуари.
Хоча, безперечно, в місті є комунальне підприємство «Паркування», яке намагається давати лад цьому, але навіщо ж платити ту саму гривню, коли можна машину поставити і на тротуарі, і під вікнами в сусідів, і на зеленому газоні. Таке враження, що незабаром деякі громадяни будуть чи не в двері магазину в'їжджати, аби не пройти кілька кроків пішки.
Міська влада довго боролась iз таким стихійним явищем, як несанкціоновані стоянки транспорту, але якось мляво і безрезультатно. Точніше, Державтоінспекція якось не дуже переймалась цим питанням.
Усе мало би змінитись після майже революційного рішення сесії міської ради, яким затверджено правила паркування та стоянки транспортних засобів у місті. Вони були прийняті депутатами не одразу, адже депутати теж власники авто, та зрештою здоровий глузд переміг.
За прикладом столиці, чернівецькі даішники тепер мають право блокувати колеса в авто, які стоять у недозволеному місці, а ще евакуювати машину на штрафмайданчик. Здавалося б, треба радіти автоінспекторам, адже, за правилами дорожнього руху, вони лише могли оштрафувати порушника на 3—8 гривень. Рішення ж сесії розв'язуває їм, так би мовити, руки. Але особливого ентузіазму помічено в рядах правоохоронців не було. Рішення рішенням, а власники «крутих» авто зараз теж не з бідних і дурних, тобто проблем у разі евакуації «нетієї» машини буде чимало.
Щоправда, перша ластівка нещодавно з'явилась. Понад два тижні на Центральній площі, поряд iз мерією, залишалась без нагляду машина з молдовськими номерами. Вона і стала першою жертвою евакуації. «Винос тіла» відбувався при невеликому скупченні народу, кількох журналістів і працівників ДАІ. Авто відвезли на штрафмайданчик. Як повідомив начальник міського Управління ДАІ, до того ж депутат міської ради Василь Гнатюк, це лише початок, і незабаром незаконослухняні водії будуть шукати свої авто на штрафмайданчиках, готуючи гроші для штрафу. Міська влада планує купити найближчим часом 15 блокувальних пристроїв та 2 евакуатори. Поки що обходяться старим. Власник першої «жертви» згодом знайшовся. Авто забрав. Наступного разу подумає, де припаркуватись. Решту ж водіїв поки що не дуже лякає діяльність ДАІ з евакуації. Мабуть, вона не дуже активно втілює в життя рішення міської ради.