До волевиявлення братнього кавказького народу уважно ставляться як урядові структури, так і громадські організації України. Позавчора до Грузії прибула група українських спостерігачів за позачерговими президентськими виборами. Вона складається з представників ЦВК, Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, а також неурядових організацій, всього понад 40 чоловік. Вони працюватимуть практично по цілій Грузії, в областях Аджарії, Кахетії, Квемо–Картлі, Імереті, Цхінвалі та власне у столиці — Тбілісі, повідомляє прес–служба МЗС. Українські спостерігачі також входять до складу моніторингових місій Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, ГУАМ та Парламентської Асамблеї ОБСЄ. За словами координатора української групи, заступника міністра закордонних справ Костянтина Єлісєєва, це вперше українська спостережна місія є такою численною.
Десант громадської організації Комітет виборців України (КВУ) висадився у Грузії ще перед новим роком, аби спостерігати за ходом виборчої кампанії у складі місії ENEMO (Європейської мережі зі спостереження за виборами). Скорочена кампанія — одне з основних зауважень наших спостерігачів напередодні виборів. «При наявних політичних протистояннях виборча кампанія була занадто стислою, — розповів «УМ» головний експерт групи спостерігачів КВУ Олександр Черненко. — Те, як ця кампанія проходила, показує, що порушення можуть бути. Річ у тім, що протягом виборчої кампанії кандидати мали не завжди рівні можливості, а найбільші можливості мав один кандидат — той, який і був президентом (Михаїл Саакашвілі — Авт.)»
Докладний звіт у КВУ обіцяють оприлюднити вже після виборів.
ДО РЕЧІ
Також у Грузії працюють українські соціологи, зокрема, Фонд "Демократичні ініціативи" під керівництвом Ілька Кучеріва. Саме "ФДІ" був учасником Національного екзит–полу під час виборів–2007 в Україні, а також проводив власні екзит–поли на українських виборах в останні три роки. "ФДІ" наразі на запрошення влади Грузії співпрацює з тамтешніми соціослужбами.
Водночас у Грузії з’явилися й соціологічні самозванці. Як відзначає «Українська правда», у грудні дослідження громадської думки проводив такий собі Інформаційно–аналітичний центр «Спільна європейська справа» (Україна). Чимало грузинських ЗМІ, приваблені словом «Україна», причепленим у дужках до назви центру, оцінили роботу «Спільної європейської справи» як професійну. Утім ніхто з українських соціологів та політологів не знає такого свого колеги — Леоніда Білоусова, котрий очолює згаданий центр, що впевнено «показує» лідерство на виборах опозиційного до Саакашвілі кандидата в президенти, «короля вина» Левона Гачечиладзе. Впливове в Україні інтернет–видання висловлює сумнів у тому, що пан Білоусов взагалі є громадянином України. Крім того, він запевняє грузинські ЗМІ, що проводив екзит–поли на наших виборах, але насправді ніякий центр «Спільна європейська справа» екзит–полами в Україні не займався.