Численна в’єтнамська діаспора Харкова і всі громадяни, які сповідують буддизм, отримали до Нового року, без перебільшення, розкішний подарунок. Днями в місті відчинила двері найбільша в Європі буддійська пагода. Так прийнято називати культовий комплекс, куди входить одразу кілька храмів. Усі разом вони отримали назву «Чук Лам», що в перекладі з в’єтнамської мови означає «Бамбуковий ліс». У східній традиції це дерево є символом устремління до неба і довговічності.
Харківська пагода складається з трьох культових будівель. У найбільшій з них — «Храм трьох Скарбів», встановлено статуї різних втілень Будди. Він сміється, гнівається, відпочиває, роздумує. Другий храм присвячений його неосяжним можливостям, переданим за допомогою простих символів — Будда багатоликий, багатоокий, багаторукий. В окремій будівлі — статуї видатних просвітлених особистостей, які своїми вчинками максимально наблизилися до вищого ідеалу. Цікаво, що поруч з імператорами тут зберігається і статуя останнього вождя соціалістичного В’єтнаму Хо Ші Міна. Головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький, який спеціально їздив на Схід вивчати тонкощі зведення буддійських храмів, говорить, що до «дідуся Хо» там і понині зберігається більш, ніж шанобливе ставлення. Біографію вождя діти вивчають у школі, а мавзолей, де покоїться його забальзамоване тіло, й досі є місцем поклоніння й паломництва.
Знавці східних традицій кажуть, що буддисти головною причиною всіх земних бід вважають надмірне поклоніння своїм бажанням. Тому, аби така спокуса не вразила душу, вони зазвичай жертвують храму гроші. «Чук Лам» не став винятком. Але на тлі українських звичаїв перелік пожертвувань значно розширився: харків’яни часто жертвують на храм горілку та ковбасy.