78 тисяч пляшок підробної «Пшеничної» та «Посольської» було знайдено на складі лише однієї фірми, що торгує лікеро-горілчаними виробами в Сумській області. Фірма — філія одного з донецьких підприємств. А виробляли фальшиву горілку в Харківській області.
Цей епізод викриття підробних напоїв став найзначнішим у ході операції «Акцизна марка», що проходила в області. Загалом же при перевірці Сумщини виявлено просто-таки море фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції: ймовірно — близько ста двадцяти тисяч літрів, себто майже чверть мільйона пляшок. Ймовірно, бо поки лише третина напоїв перевірена на відповідність якості. І все — зі знаком мінус. Скільки треба прожити, аби випити таку кількість? Утім про життя тут ліпше не загадувати: не відомо, на котрій «липовій» пляшці воно урветься через отруєння.
У ході операції, яку проводили не лише місцеві міліціонери, а й їхні колеги з інших областей, було перевірено близько 650 підприємств. За незаконне виготовлення, зберігання та реалізацію порушено десять кримінальних справ.
У Шостці, зокрема, виявлено підпільний цех, де на частину продукції наклеювали російські акцизні марки, отже, був намір переправляти горілку для закордонного збуту. Допитаний господар фірми засвідчив, що продавав за місяць близько тисячі пляшок свого пійла.
Як сказав на прес-конференції у Сумах заступник міністра внутрішніх справ Петро Коляда, собівартість такої підробної пляшки горілки складає близько 55 копійок. Продають її в шість-сім разів дорожче. Для фальсифікаторів — величезний прибуток, для покупця — ніби економія: все ж дешевше, ніж у магазині. Як дорого коштує така дешевизна, мабуть, коментувати не варто, — соціальна телереклама вже наміцно утвердила в нашій пам'яті цифру: 30 тисяч людей за рік стають жертвами підробної горілки. Тому Петро Коляда наполегливо радить не пити горілки, яка коштує менше визначеної урядом ціни — 6 гривень 20 копійок.