Нещодавно економічний журнал «Форбс» оприлюднив список із п’ятнадцяти найбагатших людей Східної Європи. Під «Східною Європою» малися на увазі всі країни колишнього соцтабору, включно з Польщею, Чехією, Румунією та Балканськими країнами. Як виявилося, половина «східноєвропейських тигрів» — сім мільярдерів — походять саме з нашої країни. Ще п’ятеро з цього списку — поляки.
Найбагатший у Східній Європі, однак, чех Петр Келльнер, власник страхових компаній і телеканалів, статок якого складає 6 мільярдів доларів. Донецький магнат Рінат Ахметов на другому місці з чотирма мільярдами навіть не дихає йому в спину. Третє місце теж займає українець Віктор Пінчук, у якого 2,8 мільярда доларів. Найбагатший поляк Міхал Соловов «притулився» аж на четвертому місці, за ним його співвітчизник Лєшек Чарнєцкі. На шостому й сьомому місцях одразу два українські товстосуми Віталій Гайдук та Сергій Тарута, власники холдингу «Індустріальний союз Донбасу», з двома мільярдами доларів кожен. Після двох поляків, Романа Каросіка та Жигмунта Соложа–Жака, десяту й одинадцяту позиції тримають власники дніпропетровської групи «Приват» Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський, кожен із яких має по 1,2 мільярда доларів. Дванадцятий — польський телемагнат Ян Вейхерт.
Найбагатший румун, хокеїст і учасник Олімпіади 1960 року, Іон Тіріак, який після падіння комуністичного режиму домігся успіху в банківській справі, посідає тринадцяту сходинку з капіталом в 1,1 мільярда доларів. Чотирнадцятий — серб Мірослав Місковіч — заробив свій мільярд доларів на страхуванні, банківській справі і торгівлі. А замикає список найбільших багатіїв Східної Європи знову ж таки наш співвітчизник Костянтин Жеваго, наймолодший мільярдер України, керівник банківської групи «Фінанси і Кредит».
«Економіка Східної Європи виростила низку молодих мільярдерів, які скористалися приватизацією та новими технологіями, аби здобути свої статки в промисловості, медіа–бізнесі та фінансовому секторі», пише «Форбс».