Слава унікального мистецького закладу знову принесла Пархомівському музею, що у Краснокутському районі на Харківщині, великі проблеми. Днями сюди вдерлися двоє грабіжників із намірами винести картини відомих майстрів живопису і тяжко поранили одного з відомчих охоронців.
Купилися зловмисники на гучні імена відомих митців, не знаючи, що перед ними не оригінали, а всього лише репродукція гравюри Рембрандта і копія картини Ван Дейка. Справжні роботи Сезана, Пікассо, Васнецова, Брюллова, Кандинського, Малевича їх не зацікавили, що говорить про почерк новачків у світі колекційного бізнесу.
Як повідомляє Центр громадських зв’язків Харківського обласного управління міліції, аби затримати грабіжників, два охоронці музею «зробили кілька пострілів у їхній бік». Але злочинці теж ретельно підготувалися до набігу. Покинувши зірвані картини, вони кинулись до виходу і теж відкрили вогонь. Одна з бандитських куль потрапила просто в око 53–річному правоохоронцю, застрявши у передній черепній ямці. Нейрохірурги харківської лікарні швидкої невідкладної допомоги, аби врятувати йому життя, провели надскладну шестигодинну операцію, проте стан здоров’я потерпілого й надалі залишається критичним.
У ході перестрілки поранення отримали і грабіжники, але це не завадило їм втекти з місця злочину на власному «Форді». Їх того ж дня оголосили у міжнародний розшук, який доволі швидко приніс результати. Спочатку в лісосмузі Зіньківського району Полтавської області знайшли спалений автомобіль без номерів, а згодом під Києвом — самих грабіжників. Як з’ясувалося, обидва вже відбували покарання за бандитизм, проте були звільнені достроково після шести років тюрми. Другий термін вони отримають за статтею про розбійний напад.
Це вже друга спроба нечистих на руку ділків заволодіти колекцією сільського учителя–подвижника Опанаса Луньова. Вперше крадії вдерлися сюди 20 років тому, викравши майже сорок робіт відомих майстрів, у тому числі й мариніста Айвазовського. Але оскільки на той час картинна галерея охоронялася лише сигналізацією, на слід грабіжників вийти так і не вдалося. Правда, після цього сільський мистецький заклад отримав статус філії Харківського художнього музею та озброєну відомчу охорону. Останні грабіжники, мабуть, про неї нічого не знали.