Президент Віктор Ющенко підписав указ про призов до лав Збройних сил у 2008 році. Отже, божевільного стрибка в неіснуюче — контрактну армію — не станеться в найближчий рік. Президент завбачливо підкреслює це — адже указ, усупереч звичній практиці, «анонсує» відразу два призови, а не один — і весняний, і осінній, 2008 року. Крім того, указ вийшов з–під пера глави держави на цілий місяць раніше — не наприкінці листопада, як це було в попередні роки. Висновків два: «салагам» варто все–таки готуватися в армію; «НУНС»—БЮТ слід корегувати коаліційну угоду. Значно складніше питання, на яке сьогодні немає відповіді: чи буде угода «правитися кров’ю»?
Скасування призову до регулярного війська, себто переведення армії на контрактну основу вже з січня–2008, було дуже важливим передвиборчим гаслом Блоку Юлії Тимошенко. При всіх розрахунках та напрацюваннях, здійснених у стислий термін групою БЮТівців на чолі з екс–командувачем Сухопутних військ Миколою Петруком, реактивна швидкість переведення армії «на контракт» доводила до істерики фахівців у галузі безпеки. Втім ця передвиборча обіцянка Тимошенко була з хрустом кісток внесена до коаліційної угоди між БЮТ і «НУНС». З появою згаданого указу Президента стало очевидним: угоду доведеться підкоригувати, а між «НУНС» і БЮТ буде дискусія, результати якої — або держава без армії (що малоймовірно), або тінь розколу в коаліції, одна з підстав для розколу, яка буде козирем у рукаві Тимошенко.
Учора в БЮТ неохоче коментували ситуацію, а тим більше відмовлялися від прогнозів і звинувачень партнерів у недотриманні домовленостей. «Після створення коаліції ми переглядатимемо це питання і зможемо їх («НУНС». — Ред.) переконати. Укази видаються і перевидаються», — заспокійливо каже Олег Білорус. Джерела, близькі до керівництва блоком, повідомили «УМ», що наради у Тимошенко з цього приводу ще не було, але є бажання поговорити про призов за участі важливих представників «Нашої України — Народної самооборони».
Щодо «нашоукраїнців», то голова секретаріату Президента Віктор Балога запевняє: черговий призов не ставить під сумнів курс на перехід ЗС на контрактну основу і нині «ретельно аналізуються можливості скорочення визначених термінів формування професійної армії».