Учора вранці Борщагівський хіміко–фармацевтичний завод у Києві зупинив лінію виробництва дитячих сиропів. Наступним кроком вони можуть повністю зупинити підприємство. Цим керівництво і колектив заводу хочуть привернути увагу держави і громади до системної кризи, у якій, на їх думку, перебуває фармацевтична галузь, а саме до рейдерських атак на заводи. Акцію підтримує Асоціація фармацевтичних виробників України (АФПУ). Якщо до їх вимог не прислухаються, найбільші фармацевтичні компанії, такі як «Дарниця», «Фармак» та «Київмедпрепарат» обіцяють припинити виробництво ліків, повідомляє «Інтер–медіа консалтинг».
«Ми зовсім не зацікавлені зупиняти підприємства. Це крайній захід. Ми хочемо привернути увагу для того, щоб в Україні з’явилися нормальні умови для функціонування фармацевтичної справи, — заявив Володимир Загорій, директор фірми «Дарниця» та президент АФПУ. — Я не хочу когось звинувачувати, але на кожному підприємстві працюють люди, які готують і проводять рейдерські захоплення, кожен директор може вам про це розповісти». АФПУ вже неодноразово зверталася до Кабміну, Ради нацбезпеки та оборони й Президента з вимогою скликати спеціальну нараду РНБО, присвячену ситуації у фармацевтичній галузі, однак поки що безрезультатно. «Сьогодні тиснуть на підприємства–флагмани, сертифіковані як вітчизняними, так і закордонними аудиторськими компаніями, — каже директор Борщагівського заводу Людмила Безпалько. — На долю цих підприємств випадає близько семидесяти відсотків медпрепаратів. І якщо їх зупинять, то Україна не дорахується саме такої кількості ліків».
Найуспішнішими і найприбутковішими підприємствами зацікавилися певні бізнес–групи. Пан Загорій назвав прізвища трьох бізнесменів, що готують захоплення: Михайло Кіперман, Едуард Бондар та Євген Щербак. Ці прізвища фігуруть у документах, які директор «Дарниці» передав до прокуратури. «Ми вже чотири місяці у стані війни. На заводі створені страйккоми, люди готові вийти на вулицю, — заявив Володимир Загорій. — Ми наших співробітників ледве стримуємо. Ми готові зупинити виробництво, хоча й не поспішаємо вдаватися до такого крайнього заходу. Влада повинна прислухатися. Ми готові до діалогу». Наразі Асоціація звернулася з листом до Президента Віктора Ющенка з проханням особисто втрутитися й впорядкувати фармацевтичну галузь.