Радість під час війни: чому психологи радять не відмовлятися від новорічних святкувань
Через повномасштабне вторгнення у 2022 році багато людей не хочуть святкувати Новий рік та Різдво. >>
Святою водою окроплюють вірних, її вживають для уздоровлення, шанують як святиню. (Фото ПЦУ)
Православна церква України пояснила, чому саме через освячену воду ми отримуємо животворчу і зміцнюючу силу.
У Помісній церкві нагадують, що освячена вода використовується під час Таїнства хрещення людини, при освяченні храмів та всіх богослужбових предметів, а також при освяченні будинків та ін.
Також святою водою окроплюють вірних, її вживають для уздоровлення, шанують як святиню.
Як інформує Україна молода, про це повідомили у ПЦУ з нагоди свята Водохреща.
«Глибокий символічний зміст освяченої води можна пояснити, виходячи із того значення, яке вона відіграє в житті Божого творіння: вода є матеріальною основою життя, без неї неможливе життя ані рослин, ані тварин, ані самої людини. Ще одна її важлива фізична властивість: вона очищує. В таких міркуваннях бачимо і богословський зміст символу: водою руйнується стара людина, дарується очищення і підтримується життя нової людини у Хрещенні», - йдеться у повідомленні.
Зауважується, що Святою водою називають звичайну за походженням воду (колодязну, джерельну, озерну, річкову, водопровідну, очищену, питну), яка через звершення спеціальних молитов (Чину освячення), завдяки благословінню Божому і благодаттю Святого Духа освячується.
«За вірою людини Господь, зокрема і через освячену воду, творить чудеса – зцілює і очищує, насамперед від духовної скверни, пристрастей, зла. Свята вода – та, що несе Світло Божої благодаті», - наголошують у Помісній церкві.
І додають: «Водосвяття є мале і велике. З нагоди святкових днів та за потребою вірян Церква звершує молитви на освячення води за малим Чином. А виключно напередодні та у саме свято Богоявлення – звершується Чин великого освячення води. Ця вода зветься агіасмою (від грец. ἁγίασμα – «святиня»).
Чин великого освячення води ми звершуємо на спогад про подію Хрещення Господнього, коли Спаситель зійшов у води Йордану як людина, тілесно, щоби взяти на Себе гріхи людства і дарувати нам через Хрещення можливість оновитися, спастися. Освячуючи воду, ми просимо у Господа подати через неї благословіння й оновлення для нас самих, для навколишнього світу».
У ПЦУ пояснюють, що саме тому «ми з благоговінням приймаємо окроплення освяченою водою від священнослужителів, споживаємо цю воду на благословення собі, окроплюємо нею наше житло».
«Адже ми отримуємо це благословення й очищення не від води як фізичної речовини, не від якоїсь безособової «енергетики» – але просимо й отримуємо благословення від Бога. А вода знаменує зовнішньо, видимо те, що звершується внутрішньо, духовно – але аж ніяк не навпаки!», - додають в Українській православній церкві.
ПЦУ також наголошує з нагоди свята: «Тому, святкуючи Богоявлення, важливо прийти на богослужіння, помолитися, взяти участь у Таїнстві Євхаристії, а не лише прийти «за святою водою». І допомагатиме освячена вода у зціленні духовних та тілесних хвороб, допоки у наших серцях житиме непохитна віра в Триєдиного Бога – Отця, і Сина, і Святого Духа».
Як повідомляла «УМ», з нагоди Водохреща ПЦУ спростувала міфи про купання в ополонці.
Через повномасштабне вторгнення у 2022 році багато людей не хочуть святкувати Новий рік та Різдво. >>
Перша частина допомоги одразу після заходу буде направлена до Головного Військового Клінічного Госпіталю та Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни. Загалом 118 лікарень по всій країні отримають допомогу відповідно до їхніх потреб. >>
Пів країни плаче, пів країни скаче. У той час, коли мешканці України чи не щодня отримують трагічні звістки про смерть воїнів, мажори з Волині влаштували королівське весілля для сина й гуляли на все село. >>
Найкраще, що ви можете зробити для себе наступного ранку, – підвестися з ліжка та почати рухатись. >>
Уже залишилося кілька годин з родиною, друзями та рідними сядемо за святковий стіл, наповнений смачними стравами та напоями, проте часто після вечері новорічний настрій затьмарює важкість у шлунку від переїдання. >>
Уже засвітилися яскраві світлові інсталяції на новорічних ялинках, тож головне свято року вже не за горами. >>