Столичне ноу-хау: в Києві ВЛК працюватимуть цілодобово
Військово-лікарські комісії (ВЛК) в Києві проводитимуть медичні огляди цілодобово. >>
Києво-Печерська лавра стала на "службу" ЗСУ. (Фото: Наталії Кравчук / АрміяInform)
Програма для військових «Духовне відновлення культурою» реалізується в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» від травня минулого року.
Як інформує УМ, про це повідомляє АрміяInform.
Перший її компонент — 10-денна реабілітація для військових передбачає проживання на території Заповідника, участь в археологічних розкопках, у майстер-класах з іконопису та гончарства, оглядають музейні експозиції, досліджують території Верхньої і Нижньої лаври та її печер у супроводі фахівців Заповідника, беруть участь у богослужіннях, спілкуються з духовними наставниками та ченцями монастиря.
Другий компонент, що називається «День у лаврі для військового», передбачає занурення в атмосферу та життя Києво-Печерської лаври на один день для груп військовослужбовців до 20 осіб у супроводі екскурсовода. Вони оглядають територію, слухають екскурсії, долучаються до активностей Заповідника, відвідують місцеві святині та моляться із духовними наставниками.
Генеральний директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко розповів, що «Духовне відновлення культурою» дуже позитивно впливає на військових, які проходять цю програму.
"Ми поєднуємо тут культурну складову, духовну складову і одночасно моральну реабілітацію тих військових, які сюди приїжджають. Сама лавра — це місце молитви, місце глибокої ідентичності і культури, яке точно надихає людей.
Це потужне, видатне місце, яке тисячу років формувало нашу ідентичність. І коли люди долучаються до цих святинь, до цієї неймовірної території, вони відчувають дуже серйозне моральне піднесення. Адже людина відчуває тут свою належність до великого суспільного організму, який називається народ України, держава Україна", — наголосив Максим Остапенко.
За понад рік програму пройшли понад 900 військових та членів їх сімей у межах компоненту «День у Лаврі для військового», а також 26 капеланів та 102 військовослужбовця за десятиденною програмою відновлення.
Як повідомляла УМ, Міноборони розпочало пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців.
Військово-лікарські комісії (ВЛК) в Києві проводитимуть медичні огляди цілодобово. >>
У нас дуже високий відсоток якісної реабілітації, повернення в стрій. Це відзначають і західні партнери, ті країни, які ніколи не мали такого досвіду, такої війни, як у нас. Це понад 75% поранених. >>
Документ визначає поділ домедичної допомоги на чотири рівні та встановлює перелік навичок та інтервенцій, які використовуються військовослужбовцями для надання допомоги постраждалим. >>
Успішні операції по трансплантації нирок провели лікарі Інституту трансплантології імені Шалімова двом жінкам: 18-річній Наталії та 35-річній Юлії, які страждали серйозними захворюваннями нирок. >>
Волонтери з Кременчука посприяли проведенню тисяч успішних операцій з вилучення уламків. >>
Новий спортивний комплекс для військовослужбовців та ветеранів відкрили в Києві – він оснащений сучасними тренажерами для реабілітації. В ньому їм надається можливість безоплатно займатися фізичними вправами. >>