Ковідна амністія: українців звільнять від відповідальності за купівлю сертифікатів вакцинації

10:12, 06.11.2021
Ковідна амністія: українців звільнять від відповідальності за купівлю сертифікатів вакцинації

Мобільний шпиталь ДСНС України для хворих на COVID-19 у Каховці, що на Херсонщині. (Фото МОЗ України)

Керівництво Міністерства охорони здоров'я планує ввести так звану "ковідну амністію" для тих українців, які купили підроблені документи про вакцинацію проти коронавірусу.

 

Як повідомляє Україна молода, про це заявив керівник МОЗ Віктор Ляшко у коментарі журналістам.

 

«Ми відпрацьовуємо зараз можливість так званої ковідної амністії. Якщо людина купила сертифікат, приходить до лікаря, той дивиться в ЕСОЗ і бачить, що не може зробити щеплення (оскільки дані про це внесені в систему - ред.). Нам треба це прибрати, ми працюємо над цією моделлю, як це зробити», - сказав пан Ляшко.

 

За його словами, у МОЗ також ретельно вивчатимуть усі випадки важкого перебігу Covid у вакцинованих людей.

 

"Зараз створюється комісія, і буде важко перенесена хвороба або летальний випадок у вакцинованого, розглядатися комісійно, щоб дивитися фактори – що відбулося і чому людина померла", – сказав урядовець.

 

За даними МОЗ, від кількості госпіталізованих щодня від 4 до 6% вакциновані.

 

Міністр також зазначив, що під час таких перевірок виявлятимуться випадки купівлі підроблених сертифікатів вакцинації.

 

"Як правило, якщо людина важко переносить Covid-19, вона дуже часто зізнається, що має фальшивий сертифікат про вакцинацію", – сказав пан Ляшко.

 

Зауважимо, що про такі випадки повідомляють і журналісти «УМ» з посиланням на своїх знайомих. Деякі з таких «покупців» навіть намагаються позиватися до державних органів через те, що їм відмовляють у справжній вакцинації (оскільки у системі «Дія» вони вже зафіксовані як вакциновані).

 

Зауважимо, що за попередню добу 5 листопада в Україні зафіксовано 25 063 нових випадків Covid, померло 793 особи – рекордна кількість за весь період пандемії.

 

Найбільше померлих за добу в Херсонській області – 144. Також високі цифри в Дніпропетровській області – 89 померлих. На Київщині зафіксували 50 смертей, у Києві – 41.

 

Як повідомляла «УМ», український актор Андрій Федінчик поглузував з новин про смертність від коронавірусу: він ліг у труну ще й вилаявся на адресу хвороби.