COVID стає агресивнішим - Степанов

15:19, 11.11.2020
COVID стає агресивнішим - Степанов

В МОЗ просять не займатися самолікування

Вірус SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-19, став набагато агресивнішим, а кількість важких хворих збільшується.

 

Такий висновок зробив очільник міністерства охорони здоров'я Максим Степанов після спілкування з українськими медиками, повідомив він під час брифінгу 11 листопада.

 

«Зараз SARS-CoV-2 став набагато агресивнішим. Тобто кількість важких хворих збільшується. Це відбувається по всій країні», — зазначив Степанов.

 

Міністр із розповідей лікарів дізнався, що люди протягом 5−7 днів просто не звертаються до свого сімейного лікаря, лікуються самостійно.

 

А також часто починають одразу вживати антибіотики чи інші лікарські засоби, бо «їм хтось це порадив».

 

«Я прошу вас, шановні українці, припинити самолікування. Для того, щоб надавати кваліфіковану медичну допомогу, головне, допомогу, від якої вам буде ставати легше, ви будете одужувати, це треба, щоб робив виключно лікар», — звернувся до українців Степанов.

 

Він зазначив, що у лікаря є відповідні знання та протоколи лікування.

 

«Він знає, в якому стані ви перебуваєте, і що саме в цей момент треба давати. Ви ж вживаєте антибіотики на початкових стадіях, а ще інколи по 2−3 види антибіотиків. Від цього ви робите собі шкоду. В повному сенсі цього слова. Чому? Тому що якщо у вас буде стан, при якому дійсно знадобляться антибіотики, вони просто не будуть мати тієї дії, яка необхідна для процесу лікування», — пояснив Степанов.

 

Лікуватися вдома можуть тільки люди з COVID-19, які мають легкий перебіг хвороби. Рішення стосовно медичної допомоги саме в домашніх умовах приймає тільки сімейний лікар.

 

Легкий перебіг захворювання - це коли є невисока гарячка, до 38 ℃, що добре контролюється жарознижувальними препаратами.

 

«Тобто є підвищення температури до 38−38,2 ℃, при прийомі жарознижувальних препаратів одразу знижується температура», — пояснює Степанов.

 

Також легкий перебіг характеризується нежитю, легким кашлем без ознак дихальної недостатності. Дихальна недостатність — це коли є утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів або інколи й кровохаркання.

 

«Легкий стан також супроводжується відсутністю шлунково-кишкових проявів, відсутністю змін психічного стану», — зазначає міністр.

 

За його словами, ускладнення з боку дихальної системи при COVID-19 зазвичай розвивається на другому тижні хвороби.

 

«Тому хворих необхідно активно спостерігати, а повторний огляд рекомендовано проводити саме в цей термін», — зауважує Степанов.

 

Як повідомляла УМ, нова вакцина від СOVID-19 виявилася ефективною на 90%