Коронавірус: у Палаці спорту в Києві розгорнуть госпіталь для хворих

18:39, 11.10.2020
Коронавірус: у Палаці спорту в Києві розгорнуть госпіталь для хворих

Госпіталі планують розміщувати у великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац спорту.

Влада розпочала підготовку до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі у Києві, Одесі та Маріуполі.

 

Як повідомляє «Україна молода», відповідні рішення ухвалили під час наради під головуванням президента Зеленського у неділю.

 

Деталі наради повідомив голова медичного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький в Facebook.

 

"За наказом президента, в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац спорту. Поки що такої необхідності немає, але ми повинні бути повністю готові", - написав нардеп.

 

За його словами, президент також доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19.

 

Крім того, влада планує залучити інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях. Пан Радуцький нагадав, що відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку.

 

Зеленський також доручив керівництву МОЗ збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби. Має бути встановлений незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, якого вистачить на тривалий час.

 

«За наказом президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тисяч до 50 тисяч на добу. Уряд надав 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання», - повідомив Радуцький.

 

І додав, що МОЗ також має вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

 

Пан Радуцький також заявив, що вищі навчальні заклади в Україні тимчасово будуть переведені на дистанційне навчання, а осінні канікули в школах розпочнуться раніше.

 

Як повідомляла «УМ», 9 жовтня Радуцький запропонував запровадити в Україні карантин вихідного дня і відправити на дистанційне навчання ВНЗ і школи.