Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала міф про необхідність щоденного споживання супу або борщу.
"Їсти чи не їсти суп — більше питання смаку, аніж здоров‘я. Навіть якщо ви зовсім відмовитеся від супу, це не матиме шкідливих наслідків. Адже в країнах, де майже не їдять рідкі страви – показник гастроентерологічних захворювань не має суттєвих відмінностей від нашого", - пояснила вона.
Уляна Супрун зазначила, що традиція споживання гарячих рідких страв міцно вкорінилася у нашій культурі харчування.
Холодні зими та нестача овочів вплинули на те, що вони стали популярними "перші" страви.
Водночас вона частково підтримала поборників споживання супів, бо одна порція такого блюда включає в себе 2/5 денної норми споживання овочів та бобових.
"В одній тарілці супу чи борщу можна зібрати 3-6 видів зелених овочів, бобових, грибів та зелені", - написала Уляна Супрун у Facebook.
"В супі корисні вітаміни чи мінерали лишаються у страві. Жири, що є в супі, сприяють кращому засвоєнню рослинних пігментів каротиноїдів. Це — про-вітамін А, необхідний для здоров‘я зору, шкіри та імунітету. Борщ корисний ще тим, що має кисле середовище, в якому вітаміни зберігаються якнайкраще", - додала вона та відзначила, що суп чи борщ, як добре зволожена страва, краще перетравлюється.
Уляна Супрун закликала батьків не силувати дітей їсти суп, а дітей - звернути увагу на переваги "перших страв" та не засмучувати батьків.
Рецепти смачних та корисних сезонних супів ви можете знайти на сторінках "УМ".