Полярники 24-ї антарктичної експедиції прибули в Україну. Українські науковці вирушили зі станції «Академік Вернадський» ще 24 квітня.
Як інформує «Україна молода», про це повідомляють міністерство освіти і науки та Національний антарктичний науковий центр у неділю.
Зазначається, що 17 травня евакуаційним рейсом з Лісабона після майже 13 місяців роботи на станції «Академік Вернадський» повернулися в Україну учасники зимувального загону 24-ї української антарктичної експедиції, а також учасники сезонного загону, які працювали на станції три місяці.
Євген Дикий (в центрі).
«Ми хвилювалися, що в умовах суворих карантинних обмежень майже по всьому світу нам не вдасться швидко повернути наших полярників додому. Однак завдяки роботі команди НАНЦ, Посольств України в Чилі, Бразилії та Португалії це питання вдалося вирішити. Тоді як низка інших країн була змушена залишити свої експедиції на станціях аж до наступного року або ж законсервувати станції», – заявив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.
Повідомляється, що полярники вирушили зі станції «Академік Вернадський» 24 квітня, а вже 2 травня, після перетину найбільш штормового місця планети – протоки Дрейка – учасники експедицій прибули до порту Пунта-Аренас у Чилі, і через Сантьяго, Сан-Пауло, Лісабон повернулися в Україну.
«Враховуючи затримку зимувального загону 25-ї УАЕ в дорозі з України в Антарктиду, перезмінка на «Вернадському» цього року тривала 2 місяці – чи не найдовше в історії станції. Усі полярники, що прибули в Україну, встановили спеціальний додаток «Дій вдома» та перебуватимуть вдома на самоізоляції», – повідомили у міносвіти.
Нагадаємо, що Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені й технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.
Як повідомляла «УМ», на початку травня кухар-експедитор 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович став першим загиблим в історії антарктичної станції «Академік Вернадський».