На Луганщині росіяни готують обстріли з УР-07: можливі масові жертви серед цивільних

13:14, 26.03.2022
На Луганщині росіяни готують обстріли з УР-07: можливі масові жертви серед цивільних

Установка дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка". (Фото з відкритих джерел)

На Луганщині точаться жорстокі бої. Російським окупантам не вдається повністю взяти під контроль  місто Рубіжне і Попасне.

 

Ворожі обстріли не припиняються. Ворог за будь яку ціну намагається захопити ці населені пункти на Луганщині.

 

Тому вони перейшли до своєї улюбленої тактики – нищити все на своєму шляху. Мовиться про те, що російські окупанти збільшуватимуть кількість обстрілів об'єктів критичної і цивільної інфраструктури.

 

На тлі цього, протягом останніх днів зафіксована активна передислокація  підрозділів "народної міліції ЛНР" та військової техніки з тилових районів окупованої території  Луганської області, безпосередньо до лінії фронту.

 

Зокрема, за інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", зафіксована передислокація в окуповане м. Первомайськ установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка", яка переміщувалася разом з іншими типами озброєння та техніки.

 

Установка УР-07М створена на базі шасі БМП-3. Крім того, на ній розміщена пускова установка із подовженим зарядом розмінування УЗП-06 і УЗП-06Д. Це дозволяє пробивати коридор у мінному полі на дальність від 340 м до 1 км, а його ширина може сягати декількох десятків метрів. У ЗСУ на озброєнні таких установок немає.

 

Розмінування здійснюється шляхом виникнення ударної хвилі від вибуху снаряда, яка впливає на детонатор міни.

 

Але, крім свого основного призначення, УР-07 М може використовуватися для знищення живої сили противника в укріплених руїнах будівель. При одночасному запуску і підриві декількох зарядів, виникає ефект об'ємного вибуху, який здатний розчистити будь-які руїни, знищуючи при цьому живу силу, яка їх обороняє.

 

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", під час штурму 18 лютого 2020 року позицій підрозділів 72-ї бригади ЗСУ в районі с. Золоте бойовики російсько-окупаційних військ застосували установку вибухового розмінування УР-07М.

 

У листопаді 2020 року СММ ОБСЄ підтвердила інформацію аналітичного відділу "Права Справа" щодо наявності УР-07 М на озброєнні учасників НЗФ  т.зв. "ЛНР". Спостерігачі ОБСЄ  повідомили про виявлення на полігоні поблизу окупованої Шимшинівки установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка".

 

 Передислокація установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка" в окуповане м. Первомайськ свідчить про наміри командування окупаційних військ задіяти УР-07 М пі час штурму м. Попасне.

 

Справа втім, що аналогічні установки, а саме: УР-77,   вже застосовувалися росіянами для подібних цілей  в першу чеченську компанію на Північному Кавказі. Не обійшлося без них і під час другої чеченської війни. Зокрема, в ході боїв за селище Комсомольське.

 

В Сирії під час наступу сирійської і російської армій  в районі Джобар, було зафіксовано застосування установок розмінування УР для знищення позицій загонів опозиції, що закріпилися в щільній малоповерховій міській забудові.

 

 У разі застосування російськими окупантами УР-07 М, як конкретного виду звичайної зброї за непрямим призначенням,  буде вважатися такими, що завдасть надмірних ушкоджень об'єктам критичної і цивільної інфраструктури українських міст. ЇЇ застосування матимє невибіркову дію і можє призвести до чисельних жертв серед цивільного населення м. Попасне і м. Рубіжне.

 

Вся відповідальність за можливі наслідки застосування російськими окупантами установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка"  під час штурму м. Попасне і м.Рубіжне ляже безпосередньо на військово-політичне керівництво країни-окупанта.

 

Як повідомляла "УМ", раніше ЗСУ завдали нищівних ударів по тиловій інфраструктурі окупантів на Луганщині. 

  • Базікати — не Батьківщину боронити

    У день нападу росії на Українську державу, незважаючи на ту розгубленість, яка в перші години заволоділа населенням не тільки в Житомирі, а й по всій Україні, ми, офіцери у відставці, полковники В. Повар, Б. Ревенко, підполковник О. Боржновський і я, зв’язавшись по телефону, вирішили діяти. >>

  • Не віддамо свою незалежність!

    Минулого року, коли ми святкували 30-річчя відновлення незалежності України, хіба міг хтось подумати, що наступну річницю ми відзначатимемо під виття сирен повітряної тривоги? >>

  • Садистська росія

    В мені говорить біль. Але ми знали, що росія саме така, садиська та абсолютно скотська, і попереджали про це. >>