Мова, як рідна мати

17:03, 10.11.2021
У день пам’яті преподобного Нестора Літописця, чия «Повість минулих літ» вважається початком писемної української мови, ми відзначаємо і День української писемності та мови.
 
24 травня теж згадуємо про нашу рідну мову, вшановуючи святих Кирила і Мефодія, авторів слов’янської абетки, які стояли біля витоків української книжної мови. А також разом зі світовою спільнотою 21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови. 
 
Кожне свято – це ще одна нагода подякувати Господу за цінний дар рідної мови, згадати про всі намагання супротивників відібрати її у нашого народу, привласнити чи принизити. І навіть нині, у ХХІ столітті, ми знову мусимо ставати на її захист.
 
Адже недруг не спить, він намагається нас поневолити, а відібравши мову, він привласнить усе – і душу народу, і пам’ять, і традиції, і культуру, й історію…
 
Не можна не любити рідну мову. Бо вона – як рідна мати, як Богом дана наша Батьківщина. Вона «розуміє» нас, як ніхто інший, вона проникає у всі глибини нашого серця, відшукує там і пояснює безліч почуттів та емоцій.
 
Нею так легко, тепло і приємно молитися, говорити, думати. Саме тому рідна мова в рідній Церкві – це так природно і зрозуміло, й інакше бути не може! 
 
Зі святом вас, дорогі українці! Зі святом нашої мови, душі народу! Нехай вона живе, розвивається, утверджується і приносить кожному добрі й корисні плоди. 
  • Долучитися до Водохрещення

    Починаючи з часів Володимира-Хрестителя кожного року ми виходимо до Дніпра з однією мрією – долучитися до Водохрещення, отримати новий запас віри, відчуття себе на святій землі з вірою – вірою у Христа. >>

  • П’ять порад батькам до Дня Святого Миколая

    Напередодні цього прекрасного дня хочу звернутися до батьків. Адже хоча це свято має історичне та християнське підґрунтя, значною мірою саме сімейні стосунки, стосунки батьків і дітей цього дня привертають до нього увагу в суспільстві. >>

  • Наша Церква – народна і з народом

    У містах і маленьких селах, у храмах та в онлайн-трансляціях служб, в окопах на Сході та біля лікарняних ліжок, у мобільному застосунку «Моя Церква» на телефонах у багатьох вірян, на Майдані Незалежності з потребуючими, у шелтері для постраждалих від насильства та на просвітницьких курсах >>