Атмосфера нетерпимості і агресії в Раді

17:39, 31.03.2021
Атмосфера нетерпимості і агресії в Раді

Деякі "слуги народу" поводилися відверто неадекватно, вважає Ірина Геращенко.

Болюча для мене тема, але я змушена її підняти. І говоритиму про це в залі ВР. Я хочу публічно звернутися до президії ВР, до шанованих мною Дмитра Разумкова, Олени Кондратюк і Руслана Стефанчука щодо  атмосфери нетерпимості, агресії, подвійних стандартів, які панують в цій залі. 
 
Вперше маємо розсадку, коли сектор перед трибуною зайнятий виключно представниками однієї партії, вся опозиції на гальорці. Всі попередні скликання парламенту кожна фракція мала місця біля трибуни і далі, це також давня демократична традиція, порушена монобільшістю. Так ось, коли виступають представники нашої фракції, їх перериває безперервний крик, агресія, хамство, грубість депутатів монобільшості, що сидять прямо перед трибуною. Це неможливі умови , які не дають зосередитися і доносити позицію.
 
Президія завжди мовчить. Спікер радо коментує опозицію і ніколи не робить зауваження людям, які можуть стати перед трибуною і волати, збивати, переривати виступ. 
 
Я знаю, що засідання вести непросто. Я розумію, що всі фракції можуть емоційно висловлюватися під час виступів опонентів. Але є одне але. В попередньому скликанні опозиційні «Батьківщина», «Самопоміч», РПЛ сиділи біля самісінької трибуни і мали можливість захистити виступи своїх представників та морально, так би мовити, тиснути на опонентів під час їх виступів. Я добре пам’ятаю, що дозволяли собі представники тієї ж « Батьківщини», навіть по відношенню до президії. Але... так працює демократія. 
 
Нині все навпаки. Єдине, що має опозиція в цій залі - це трибуну. Так, наші виступи можуть не подобатися, але це право «Європейської Солідарності» апелювати до суспільства і доносити наш протест, позицію, обурення чи підтримку. Ми маємо такі самі права в сесійній залі , як і інші депутати. Обов’язок президії - організувати роботу ВР, в тому числі і в сесійній залі. А не мовчки тішитися приниженням одних і підігрувати безкарності інших. Навіть якщо це твої однопартійці.
 
Вчорашній день був надто показовим. Жоден виступ, на жодну тему, чи то збройна агресія РФ, чи боротьба з ковідом, чи податкова амністія, чи сакральні двері , якщо тільки виходили представники «ЄС», не обходився без спроб зірвати їх депутатами перших рядів. Деякі поводилися відверто неадекватно. При тому, коли ті ж теми піднімали представники інших фракцій - такої агресії не було. 
 
«ЄС» в реальній, а не кишеньковій опозиції до влади. Це не подобається . Але парламент представляє не лише фракції, він представляє суспільство, виборців. В тому числі виборців Європейська Солідарність. І якщо президія ВР не здатна демонструвати рівновіддаленість і повагу до всіх фракцій, спробуйте продемонструвати цю повагу до всіх виборців. В тому числі і мільйонів українців, які підтримують «ЄС».
 
Зі щирою повагою до Вас, колеги - Дмитро, Руслан, Олена, звертаюся з цим закликом. Можливо , спробуєте організувати роботу  в залі так, аби всі фракції і всі депутати мали там Рівне ставлення. Парламент- це партнерство, чи не так? І якщо спікер мовчить, то згідно регламенту, віце - спікери теж мають право голосу, можливо , варто бодай раз використати його, аби захистити право опозиції на виступ?