“Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу”.
Це вказано у статті 5 Конституції України.
У випадку узурпації влади, порушення Конституції, прав людини чи принципів демократії — народ має право на повстання. Це відбувається, коли фактично не залишається іншого способу захистити свою свободу, гідність та можливість жити в демократичній державі. Коли єдиним засобом захисту своїх прав є прямий опір злочинним діям влади. Право на повстання українці реалізували під час подій Революції Гідності.
Побиття студентів, таємні домовленості з Кремлем, прийняття “диктаторських законів“, масові арешти, тортури, викрадення, при цьому повна бездіяльність і підконтрольність правоохоронних органів узурпатору Януковичу, щодня штовхали українців на рішучі дії.
6 років тому сталися перші силові протистояння на вулиці Грушевського. У цей день в календарі вільних українців з‘явився день Вогнехреща. Якщо до цього часу протистояння було мирним, то у січні і далі у лютому Майдан горів у вогні.
19 січня стало переломним моментом Революції Гідності, протистояння набуло нових форм. Події тих днів мають бути уроком та нагадуванням для будь-кого хто колись був, є чи буде при владі: якими б не були рейтинги, українці нікому не дозволять узурпувати владу та поводитись із собою як з рабами.
Уляна Супрун, Фейсбук, 19.01.2020