Віримо Симоненку: Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Його рядки влучні як стріла і гострі як лезо, а лірика по-особливому прониклива. >>
Днями вперше побувала на суді у справі «Небесної сотні». Донедавна я навіть не знала, що суд іще йде. Мені здавалося, що це справи давно минулих днів, все очевидно і однозначно.
Зрозуміло, що волинка буде затягуватися, як і все у нас, проходити дев'ять кіл бюрократії. Але, в цілому, думала я, ситуація зрозуміла. Є Герої, яких на руках носила вся країна, а є люди, які їх вбивали. Перших ми любимо, других – караємо. Чи не так?
А ось і ні!
На суді у справі «Небесної сотні» судять, власне, «Небесну сотню».
Не тих, хто стріляв у беззбройних протестувальників, не тих, хто віддавав такий наказ. Ні, там на повному серйозі вирішують, чи мали право майданівці підніматися до Жовтневого палацу, навіщо вони це робили, якщо добрі дяді-беркутівці їх навіть не штурмували, і які ці протестувальники жорстокі й агресивні хлопці, у бідних хлопчиків камінням кидалися і взагалі.
Так-так, я не перебільшую. Сама в житті б не повірила, якби своїми вухами не чула.
Вони судять НАС.
На останньому засіданні допитували свідка – майданівця Лапка Вадима Івановича. Міцний врівноважений чоловік, середніх років, колишній офіцер, із тих совісних чоловіків, які в ті дні кидали всі справи, і стрибали до потягів на Київ, щоб відстоювати Майдан. Таке було. Я добре пам'ятаю цих хлопців.
І ось він починає розповідати про події того страшного ранку: будівельні каски, дерев'яні кийки, шикування, страх, «хто готовий – той вперед», один залізний щит на двадцять чоловік... І все це так до болю близько, так зрозуміло, до найменших дрібниць.
І в якийсь момент розповіді я розумію, що переді мною справжній ГЕРОЙ. Людина, яка справді там була – у самісінькому пеклі. Який сам дивом не потрапив до числа «Небесної сотні» – коли в нього вистрілили, Вадим Іванович якраз нахилився, щоб підняти з землі убитого побратима. Так куля потрапила тільки в плече...
Для мене досі це – недоступна розумінню ступінь відваги. Це неймовірно. Сіль землі.
І тут над ним починають знущатися. Ні, не допитувати. Саме знущатися, жартувати, заплутувати, звинувачувати у всіх «злочинах» Майдану, відверто принижувати.
– Ви малі при собі вогнепальну чи іншу зброю?
– Ні, ми всі були беззбройні.
– Скільки вас було осіб?
– Близько двадцяти.
– І ви пішли в атаку на правоохоронців, які вже стріляли?
– Так.
– І що ви вдвадцятьох без зброї думали їм зробити?
Дружний сміх адвокатів, суддів, «беркутівців» і їхніх дружин.
При чому, спочатку накинулися беркутівські адвокати – три типчики, один гідкіший іншого. Потім до допиту підключилися і підсудні, прямо з клітки оповідаючи про звірства, які над ними бідолагами чинилися. А після їм почав піддакувати сам суддя, вкрадливим голосом доносячи основну ідею заходу: всі були неправі, насильство це погано, давайте жити дружно.
Апофеозом блюзнірства стала пред'ява одного з адвокатів, мовляв, 20 лютого була офіційна заборона на проведення мітингів. Та й закони від 16 грудня – усім світом визнані антилюдськими – були, виявляється, прийняті нашими легітимними обранцями. А ми вже самі винні, що їх обрали. А закон порушили, так.
І ось стоїть чоловік, якому вони повинні в ноги кланятися, якому ці нелюди в підметки годяться ... і він абсолютно розгубився. І я разом з ним розводжу руками, я теж не знаю, що відповісти на ці питання. Тому що подібні питання не повинні звучати в принципі. За самі такі питання потрібно садити.
Але у нас немає судів переможної Революції Гідності. У нас не було ніякої революції, а була купка хуліганів, яка з доброго дива побилася з добрими міліціонерами. Бо це судилище – часів Януковича, і процеси йдуть за законами Януковича. І вони все ще є легітимними.
Його рядки влучні як стріла і гострі як лезо, а лірика по-особливому прониклива. >>
Медіапростір просякнутий впевненістю, що у 2025 році війна в Україні завершиться. Це переконання шкодить як фронту, так і тилу. Воно дає примарну ілюзію, заспокоює та розслаблює в ситуації, коли розслабитись означає втратити державу та незалежність. >>
Дорогий Український народе, дорогі співвітчизники, на порозі нашого дому новорічна година. Минає надважкий 2024 рік. Я дуже хочу, щоб в цю мить кожен з нас глибоко, найглибше усвідомив: ми всі є часткою України і ми всі відповідальні за неї. >>
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Ми не можемо дозволити собі бути слабкими. Інакше у путіна відсутня мотивація припиняти війну, адже жертви та гроші, якими він платить за неї, йому байдужі. >>
Українська влада досліджує європейський досвід у сфері виборчого права, включно з електронним голосуванням. Особливу увагу приділяють питанням ІТ-безпеки та технічної реалізації. >>