Віримо Симоненку: Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Його рядки влучні як стріла і гострі як лезо, а лірика по-особливому прониклива. >>
Не так давно довелося проїхатися північними районами Рівненщини. Тими, де бурштин. Скажу чесно, видовище грандіозне і практично незабутнє!
Тут можна побачити, як в одному з найбідніших українських регіонів з'являється прошарок ну дуже багатих людей! На тлі саморуйнації цього регіону.
Прості друзі-односельчани тепер діляться на дві великі підгрупи: хто копає і хто не копає. За визначенням перших, це поділ на розумних і дурних. За твердженням других – на тих, хто вліз, і хто не хоче бруднитися.
Перші вважають, що не по-пацанськи зібратися ввечері в кафе і не мати на кишені хоча би трьох тисяч доларів. Інші заробляють півтори-дві тисячі гривень у місяць. І якщо влада не зуміла ввести туди Нацгвардію, то варто послати хоча би свого Джека Лондона – на цю нову українську Аляску!
…На подвір'ї сільської школи - «Лексуси» і «Рейнджровери». Це приїхали на заняття одинадцятикласники. Успішні – це фізично сильні хлопці, які можуть працювати з лопатою і помпою.
- От скільки ти заробляєш у своєму Києві як журналіст? Ну, тисяч 50 гривень максимум, правда?
- Це дуже хороша зарплата для журналіста, - ковтнувши слину, політкоректно відповів я.
- Во! А хлопцям це платять за тиждень роботи!
Власники обладнання для гідровимивання – найбільш шановані люди. Недавній випадок. На перехресті – невелике ДТП. Зіткнувся сам заступник начальника районного СБУ і місцевий дядько.
«Ти знаєш, хто я?!» - пішов в атаку силовик. «Та шо мені твоє себеу?!! Та у мене три помпи працює!» - другий одразу ж переміг у цій словесній перепалці.
Втім, і його життя непросте. І головна загроза – старателів намагаються кришувати. «Приїхали до нас п'ять джипів з бандюками. Вийшли з автоматами. А назустріч кілька сіл із родичами і сусідами. Тисячі півтори людей. З лопатами в руках. Хтось у натовпі як крикне на весь голос: «Слава Україні». Всі півтори тисячі: «Героям Слава!» - і лопата до лопати, джух-джух-джух. І на них, повільно так, з лопатами… Ті по джипах – і додому», - розповідає місцевий мешканець Олександр. Із тих, хто не копає.
Але це не значить, що бандити не з'являться завтра. Але вже локально. «До одного приїхали вночі. Двері виламали, підняли його з ліжка – били по голові гумовим молотком. Забрали машину і з хати 35 тисяч доларів. Але казав, що грошей, на щастя, не знайшли», - розказують у магазині.
- А міліція що? – питаю. – Чи то, як поліція…
- А шо міліція? Тоже хоче кришувати!
- А Нацгвардія? Були ж тут, здається? – уточнюю далі.
- Та були… Пару днів так постояли, а потім взяли лопати – і собі почали копати.
В Україні існує лише одне підприємство, яке видобуває бурштин офіційно. Кілька тонн в рік. Його нелегальні конкуренти – за деякими оцінками, кілька тисяч тонн. Викопували поліщуки свій жовтий камінь споконвіку, але останнім часом, коли світова ціна на нього зросла, а доходи українців суттєво впали, Олевський та Володимирецький райони перетворилися у Клондайк.
Кілограм бурштину фракціями від 20 грамів продають у Польщу за 4 тис. доларів. Ті – у Китай за 7 тис. Відтак, повз державну кишеню проходять мільярди доларів. Але народ - той, який не постраждав від гумового молотка по голові, дуже навіть задоволений.
- Нарешті ми відчули, як шуршать оці комірці в американських президентів – на банкнотах-сотках! – каже веселий мужчина напідпитку у придорожньому кафе. Ще пєять років тому поліщуки розпалювали бурштином печі: застила деревна смола горить дуже добре.
- Це красиве життя таке тимчасове, - парирує Олександр. – А ті молоді, що раптом стали з грішми – іноді такі дурні! Купив один БМВ Х5. Із салону. 60 тис. доларів віддав. Ввечері обмивав. Друзі, дівчина його з училища. Неповнолітня. Після ресторану навіть не пам'ятає, що було…
А вранці дівчина написала заяву. Шили 152-гу, зґвалтування, причому, групове. До кінця дня пацан продав свою «беху» - за 8 тисяч доларів. Грошей треба було терміново!
- ЮІ знаєш: всі задоволені! І дівчина, і її мама, і той, що купив так дешево машину. І навіть той, що продав – бо відірвалися на повну… А той, що купив «беху» так дешево, вже передок встиг розбити. Буде продавати… Гроші йдуть поміж пальці…
Його рядки влучні як стріла і гострі як лезо, а лірика по-особливому прониклива. >>
Медіапростір просякнутий впевненістю, що у 2025 році війна в Україні завершиться. Це переконання шкодить як фронту, так і тилу. Воно дає примарну ілюзію, заспокоює та розслаблює в ситуації, коли розслабитись означає втратити державу та незалежність. >>
Дорогий Український народе, дорогі співвітчизники, на порозі нашого дому новорічна година. Минає надважкий 2024 рік. Я дуже хочу, щоб в цю мить кожен з нас глибоко, найглибше усвідомив: ми всі є часткою України і ми всі відповідальні за неї. >>
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Ми не можемо дозволити собі бути слабкими. Інакше у путіна відсутня мотивація припиняти війну, адже жертви та гроші, якими він платить за неї, йому байдужі. >>
Українська влада досліджує європейський досвід у сфері виборчого права, включно з електронним голосуванням. Особливу увагу приділяють питанням ІТ-безпеки та технічної реалізації. >>